Išskirtinės avalynės kūrėja kiekvienoje batų poroje užkoduoja žinutę

Regis, kurį laiką primiršta ir nepelnytai nuvertinta batsiuvystės tradicija Lietuvoje pamažu atgimsta. Avalynės gamintojo profesiją atranda vis daugiau kūrybingų bei originalių idėjų nestokojančių žmonių. Viena tokių – Deimantė Statinytė – „Milk2Mouths“ įkūrėja, siekianti savo kuriamais batais ne tik kelti nuotaiką, bet ir komunikuoti žinutę. Diplomuota vadybos bei viešųjų ryšių specialistė siekti amato profesinėje mokykloje nusprendė supratusi, jog aistra batams ir noras kurti išskirtinę avalynę yra stipresnis už visas kitas veiklas.

Lino Vaitonio nuotrauka

Originali idėja – dar ne viskas

Anot Deimantės, sugalvoti originalią idėją yra svarbu, bet ne mažiau svarbu ir žinoti, kaip tą idėją įgyvendinti. „Pirmuosius mano kurto dizaino batus pagamino profesionalūs batsiuviai. Iš pradžių maniau, kad tokiu principu ir dirbsiu, tačiau kuo labiau įnikau į kūrybinius procesus tuo labiau jutau žinių trūkumą. Kankino klausimai, ar tam tikras detales bus įmanoma pritvirtinti, kiek batai bus patogūs ir patvarūs. Nusprendžiau išmokti avalynės gamybos ir įstojau mokytis į Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą, kuriame rengiami būtent avalynės gamintojai,“ – pasakoja Deimantė.

Dvejus metus trunkančių mokslų Kaune metu Deimantė išmoko naudotis avalynės gamybos priemonėmis ir įranga, paruošti kurpalius individualiai, atlikti avalynės formavimą ir daug kitų aktualių dalykų. Tiesa, Deimantei dar besimokant profesinėje mokykloje pavyko laimėti Lietuvos kultūros tarybos skirtą edukacinę stipendiją ir finansavimą dviejų savaičių intensyviems avalynės dizaino kursams Londono mados koledže.

Lino Vaitonio nuotrauka

Galimybė siekti garsiojo Jimmy Choo sėkmės

Londono mados koledžas priklauso garsiajam Londono menų universitetui ir užima antrą vietą tarp geriausiai pasaulyje vertinamų mados ir dizaino mokyklų. Tarptautinį pripažinimą turintis koledžas atvilioja žmones iš tolimiausių pasaulio kraštų. Daugeliui žinoma, kad šioje mokykloje avalynės kūrimo amato mokėsi ir pasaulinio lygio batų dizaineris Jimmy Choo, kuriantis batus Holivudo žvaigždėms.

Jau po pirmų dienų, praleistų koledže, Deimantė suprato, kad mokslų kokybė čia itin aukšta, o mokymosi tempas spartus – per dvi savaites nupiešė kelis šimtus skirtingų batų modelių, sukūrė savo batų kolekciją, pagamino bato prototipą, gavo naudingų dėstytojų patarimų ir kursų baigimo sertifikatą.

„Daugelis gamybos operacijų man buvo gerai atpažįstamos, o mokymo pagrindai panašūs kaip Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Londono mados koledže yra daug skirtingų avalynės gamybos kursų, tačiau visų kainos „įkandamos“ tikrai ne kiekvienam. Būdama Londone supratau, kokią didelę ir neišnaudotą galimybę turime Lietuvoje. Profesinėje mokykloje dirba ir avalynės gamybos žinias perduoda tikri profesionalai,“ – įgyta patirtimi džiaugiasi Deimantė.

Nerijaus Kuzmicko nuotr.

Batai – ryškiausias garderobo akcentas

Jaunoji dizainerė savo kuriamais batais siekia ne tik kelti nuotaiką, bet ir nešti tam tikrą žinutę. Pasitelkus meistrų pagalbą gamyboje, jos kūryba nelieka nepastebėta. „Jeigu batai papuošti rankiniais laikrodžiais, tai mano žinutė, jog laimingi žmonės laiko neskaičiuoja ir tiesiog mėgaujasi gyvenimu. Batai su karaliaus ir karalienės kortomis neša žinią, jog kiekviena moteris karalienė ir šalia savęs verta geriausio karaliaus. Esu sukūrusi batus su galimybe keisti juose momentines nuotraukas,“ – pasakoja Deimantė ir tikina, jog jos kuriami batai tampa svarbiausiu bendro įvaizdžio akcentu.

„Pati nešioju pagal savo prototipą kurtus batus ir jaučiu, kad panašūs batai atrastų vietą daugelio žavių ir ryškių asmenybių garderobe. Tikiu, jog ateityje pavyks pereiti prie gamybos pardavimui ir savo kuriamų batų žinią paskleisti kuo plačiau,“ – savo kūrybine vizija dalijasi Deimantė.

Deimantę Statinytę fotografavo Karaliaus Mindaugo PMC

Panašūs straipsniai

Leave a Comment