Kada moteris pradeda rūpintis oda

Odos higieną daugelis vis dar laiko egzotika, ir net moterys, kurios savo odai perka brangesnę kosmetiką, dėl elementarių jos naudojimo ir higienos žinių stokos neretai sau pakenkia. Taip mano medžiagotyros specialistė Laima Jurėnienė.

Sveika, bet ne odai?

Daugelis įsitikinę, jog sveikam gyvenimo būdui užtenka ekologinių maisto produktų ir ekologinių kosmetikos priemonių: žmonės renkasi daugiau kainuojančią „eko“ ženklu pažymėtą kosmetiką, manydami, kad jos poveikis universalus, o naudojimas nereikalauja jokių atsargos priemonių ar žinių. „Bet priemonė nereiškia – nealergizuojanti. Netinkamai parinktas ar be specialisto priežiūros naudojamas ekologiškų žolių mišinys gali tapti rimtos alerginės reakcijos priežastis“, – teigia sveiko grožio studijos „Beauty Day“ vadovė.

Sveiki ir ekologiški maisto produktai taip pat nėra garantija, kad išvengsite didžiausio žmogaus organo – odos – ligų. Organizmui būtinas naudingąsias medžiagas visų pirma pasisavina vidaus organai ir tik nedidelė jų dalis nukeliauja odos apsaugai. Kai natūraliu būdu gaunamas vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekio nepakanka vidiniams organizmo poreikiams, oda lieka nepamaitinta.

Ne senjorų, o jaunimo problema

Lietuvoje iki šiol gajus ir kitas stereotipas, kad rūpintis oda  turi tik vidutinio ir vyresnio amžiaus moterys . Kaip teigia Laima Jurėnienė, tai tas pats, kas teigti, jog dantų valymas skirtas tik vyrams ir tik tada, kai danties skausmas nebepakenčiamas. Anot kosmetologės, dėl didėjančios oro taršos, aktyvesnių ultravioletinių spindulių, įtampos darbe ir soliariumų šiandien specialistai susiduria su paradoksu – motinos oda gali būti net sveikesnė už jos vaiko.

„Mediciniškai odos senėjimas prasideda nuo 25 metų, tačiau dabartinė aplinka ir gyvenimo būdas lemia tai, kad su ankstyvo odos senėjimo problemomis susiduria ir dvidešimtmetės merginos. Neseniai su kolegomis atlikome tyrimą, kuriame paaiškėjo kad vienas grožio seansas soliariume odos drėgmę sumažina net 60-70%, o juk prarasdama drėgmę, oda praranda elastingumą ir ima raukšlėtis“, – patirtimi dalinasi kosmetologė.

Tačiau į specialistus moteris linkusi kreiptis tik tada, kai odos problemos jau akivaizdžios ir trukdo.  Pavėlavus, jas išspręs tik brangios plastinės chirurgijos procedūros. Tai patvirtina JAV plastikos chirurgų asociacijos duomenys: per pastaruosius metus visame pasaulyje buvo atlikta beveik 15 mln. plastinės chirurgijos procedūrų ir net 13 mln. sudarė minimalios invazijos korekcijos, kurių galima išvengti tinkamai prižiūrint odą.

Vanduo – odos grožiui

Bene pagrindinė odos higienos problema Lietuvoje, pasak kosmetologės, yra objektyvios – lengvai prieinamos informacijos stoka. Taip yra ir dėl to, kad dermatologai, kosmetologai ir plastikos chirurgai iki šiol per dažnai vieni į kitus žvelgia kaip į konkurentus, kovojančius dėl to paties kliento.

„Reikia išmanyti pagrindinius odos priežiūros elementus, žinoti, kada ir kur kreiptis, bei suprasti, kodėl greičiausias ir brangiausias problemos sprendimo būdas ne visada efektyviausias. Vos suskaudus dantį, nepuolame jo keisti dirbtiniu. Odos priežiūra nėra išimtis – jos sveikata ir grožis reikalauja nuolatinių pastangų“, – teigia kosmetologė. Pradėti stabdyti odos funkcijos sutrikimus, senėjimą, sudirgimą ar dehidrataciją galima ir nuo sveikų bei nieko nekainuojančių įpročių, padės, pavyzdžiui, papildoma stiklinė vandens ryte odai sudrėkinti iš vidaus.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment