Ko nori mūsų oda?

Jei tik ji galėtų prabilti, oi kiek daug paprašytų. Vienų pareikalautų atidžiau rinktis kosmetikos priemones, kitus priverstų daugiau miegoti, trečius – stebėti, kas valgoma. Dar kitiems greičiausiai būtų įsakyta išsiaiškinti, kokia iš tiesų yra jų odos būklė. Tegu visi odos norai būna išgirsti.

Dažnas mūsų turbūt ne kartą esame girdėję, jog grožis slypi žmogaus viduje. Moksliniais tyrimais buvo įrodyta, kad šis teiginys iš tikrųjų teisingas. Tačiau jį derėtų truputėlį patikslinti: šiuo atveju kalbama ne apie gerąsias žmogaus charakterio savybes, o apie tai, jog iš vidaus skleidžiasi ir išorinis grožis. Jį geriausiai atspindi mūsų oda. Stangri, lygi, švelni, elastinga, sveikai švytinti, aksominė – tokią norėtume turėti kuo ilgiau. Ir galime, jei išsiaiškinsime, ko oda nori.

Kas odoje vyksta… naktį, kol miegame

Moksliškai įrodyta, jog trūkstant miego, odos būklė pastebimai prastėja. Odą kasdien neigiamai veikia aplinkos veiksniai (UV spinduliai, temperatūros svyravimai, vėjas, dulkės, nesubalansuota mityba, stresas ir pan.). Tam, kad ši žala būtų eliminuota, o odos ląstelės – atsinaujintų, būtina miegoti aštuonias valandas per parą. Miegant trumpiau (4-5 val.), odos ląstelės negauna visų jai reikalingų medžiagų. Greičiausiai miego trūkumą išduoda jautri, plonytė paakių oda – dėl nuolatinių bemiegių naktų po akimis atsiranda tamsūs ratilai, patinimai, papurtimai. Veido oda pradeda glebti, papilkėja, išryškėja raukšlelės. Miegant odos ląstelės dalijasi 10 kartų greičiau nei dieną, atsipalaiduoja mimikos bei viso kūno raumenys, dėl to oda tampa lygesnė, pasipildo poodyje esančios drėgmės atsargos.

Visagalis masažas

Senovės kinai tikėjo, jog norint nesirgti ir kuo ilgiau išlikti jaunam, energingam ir gražiam, reikia 365 masažų per metus. Kalbant apie masažo poveikį odai, būtina žinoti, kad jis šalina poodinį riebalų sluoksnį, suteikia raumenims elastingumo, o odai stangrumo, gerina raumenų tonusą, itin veiksmingai šalina ankstyvos senatvės požymius. Masažuoti patiems save ir vien tik rankomis – gana sunku. Padėti gali šiai procedūrai skirtos priemonės: mediniai ar guminiai voleliai su suapvalintais dygliukais ar šereliais, natūralaus pluošto masažinės pirštinės, masažiniai šepečiai, plaušinės, masažui skirta kosmetika.

Odos būklė – kokia ji?

Dauguma mūsų tik spėjame, kokia ji: išsausėjusi, riebi ar šiurkšti. Tikrąją odos būklę išsiaiškinti galima naudojantis odos analizatoriumi. Odos analizatorius – tai specialus prietaisas, naudojantis naujausią bioelektrinių impulsų analizės technologiją (BIA). Vos per kelias sekundes, odą norimoje vietoje (veido ar bet kurioje kūno srityje) prilietus analizatoriumi, galima nustatyti odos drėgmės lygį, odos riebalų lygį, odos švelnumą ar šiurkštumą. Rezultatai matomi LCD skystųjų kristalų ekranėlyje. Anksčiau pasitikrinti ir stebėti odos būklę buvo galima tik lankantis gydymo ar grožio įstaigose, kurios turi tokią techniką, nuo šiol – ir visose „Camelia“ vaistinėse. Ši išskirtinė paslauga „Camelia“ vaistinėse teikiama nemokamai, ją išbandyti gali kiekvienas.

Atkirtis laisviesiems radikalams

Jei kas nors paskelbtų didžiausių odos jaunystės bei grožio priešų rinkimus, juos, ko gero, laimėtų žalingos deguonies molekulės, vadinamieji laisvieji radikalai. Ir tai padarytų be didelės konkurencinės kovos. Laisvųjų radikalų mūsų organizme atsiranda nuolat dėl tam tikrų cheminių reakcijų – suvalgytas maistas oksiduojamas, t.y., sudeginamas, nes taip virsta energija. „Degant“ maistui išsiskiria ir laisvieji radikalai. Iš pradžių jie grėsmės nekelia, pavojus kyla tuomet, kai laisvųjų radikalų kiekis viršija leistiną ribą. Tuomet jie pažeidžia ląsteles iš vidaus, sutrikdo įprastus medžiagų apykaitos procesus. Organizmas sparčiau sensta, o geriausiai senėjimo procesą atspindi oda – ji glemba, vysta, papilkėja, praranda lygumą, raukšlėjasi. Efektyviausiai su laisvaisiais radikalais kovoja antioksidantai. Jie stiprina ląsteles, o kartu ir imuninę sistemą, palaiko ląstelių gyvybingumą, saugo jas nuo žalingų aplinkos faktorių. Tyrimais įrodyta, jog veiksmingiausi antioksidantai – tai vitaminai E (viena vitamino E molekulė neutralizuoja 100 laisvųjų radikalų molekulių) bei C, beta karotinas, mikroelementas selenas, ir ypač fermentas Q10.

Apsivalymas

Kas vyksta mūsų viduje: žarnyne, kepenyse, inkstuose, limfoje, skydliaukėje, kiaušidėse, sąnariuose ir t.t., pastebėti plika akimi, neatlikus reikalingų tyrimų, be galo sunku. Lengviausiai toksinų sukeltus pokyčius fiksuoti odoje. Jei toksinų ypač daug, oda papilkėja, praranda skaistumą, elastingumą, gali išsausėti, nupleiskanoti, sutrūkinėti, išberti, joje atsiranda pigmentinių dėmių. Organizmą būtina apvalyti vartojant specialius detoksikuojamuosius preparatus ar atliekant detoksikuojamąsias grožio procedūras. Kol žmogus jaunas, visi procesai, tarp jų ir natūralus apsivalymas, jo organizme vyksta daugiau ar mažiau sklandžiai. Ilgainiui pagalba iš šalies – detoksikacija tiesiog būtina, nes normalią medžiagų apykaitą sutrikdo žalingi įpročiai, nevisavertė mityba, neigiami aplinkos faktoriai.

Folio rūgštis – kas tai?

Jauna oda, ją stebint per mikroskopą, panaši į savotišką tinklelį, sudarytą iš plika akimi nematomų mažyčių įdubimų – trikampėlių, kurie vos liečiasi vienas su kitu. Odai senstant, tų įdubimų tinklelis nyksta, jų vietoje atsiranda smulkios raukšlelės. Iš pradžių jos būna negilios, išsidėsčiusios viena kryptimi. Ilgainiui raukšlės gilėja, platėja, keičia kryptį, atsiranda naujų. Moksliškai įrodyta, jog odos senėjimo procesą galima sulėtinti. Vienas svarbiausių odos jaunystės ir grožio sergėtojų – folio rūgštis. Folio rūgštis yra natūralus vitaminas, kurio randama įvairiuose maisto produktuose, daugiausiai visose žalialapėse daržovėse, taip pat kepenyse, inkstuose, kiaušiniuose, motinos ir karvės piene, alaus mielėse.

Troškulys yra viskas

Rytų išmintis teigia, kad gėlo vandens ąsotis geriau už sūrią upę. Nevalgęs žmogus gali išgyventi keliasdešimt parų, o negerdamas vandens – vos kelias dienas. Iš pradžių pajuntamas troškulys, ilgainiui pradeda trikti įvairios organizmo funkcijos. Kalbant apie odą, ji parausta, praranda elastingumą. Vanduo žmogaus odai taip pat svarbus, kaip ir drėkinamasis kremas. Jei odos ląstelės gauna pakankamai vandens, oda lieka elastinga, ne taip greitai raukšlėjasi ir sensta. Galbūt dėl to daug visame pasaulyje garsių gražuolių, kad išsaugotų sveiką ir jaunatvišką odą, nuolat maudosi mineralinio vandens voniose.

Valyti, maitinti, drėkinti ir stangrinti

Valymas – tai viena svarbiausių procedūrų. Odą būtina valyti kasdien ir būtinai specialiu pieneliu ar prausikliu. Tai grožio specialistai pataria daryti net ir nesidažančioms moterims, nes per dieną odą padengia dulkės, įvairūs nešvarumai. Odai valyti jokiu būdu nereikėtų naudoti muilo, nes jis sausina, pažeidžia natūralią odos apsaugą, sutrikdo pH.

Odą norint pamaitinti, sudrėkinti ar sustangrinti, didžiausiomis pagalbininkėmis reikėtų laikyti specialias kosmetikos priemones: kremus, gelius, losjonus, kaukes. Jų sudėtyje gausu aktyvių medžiagų, kurios gerina odos būklę, kitaip tariant, ją pamaitina, neleidžia išsausėti, išlygina smulkias raukšleles ir sumažina dideles, tonizuoja odą bei apsaugo ją nuo suglebimo. Specialius maitinamuosius, drėkinamuosius bei stangrinamuosius kremus reikėtų tepti plonu sluoksniu kylančiaisiais judesiais nuo smakro, lūpų kraštų, nosies – smilkinių link. Paakių sritį patariama prižiūrėti ypač subtiliai. Čia oda ploniausia ir jautriausia, šioje srityje greičiausiai atsiranda smulkių raukšlelių.

 

Panašūs straipsniai

Leave a Comment