Startuoja tik tėveliams skirtas virtualus turgelis

Lietuvoje startuoja nemokamas virtualus turgelis musumazyliai.lt, kur tėveliai tarpusavyje gali keisti, parduoti, dovanoti savo mažylių išaugtus daiktus: drabužėlius, vaikišką techniką, žaislus ir pan. Projektas orientuotas išskirtinai tik į tėvelius – portale draudžiami komerciniai skelbimai.

Virtualus turgelis yra skirtas šiuolaikiškiems tėveliams, kuriems nesvetima „bendradarbiavimu grįsto vartojimo” (angl. Collaborative consumption) idėja, kitaip tariant: daiktų dalijimasis tarp žmonių. Ši tendencija tampa tarsi alternatyvia, ypač Vakarų pasaulyje labai sparčiai populiarėjančia, ekonomika: žmonės vis dažniau linksta įsigyti daiktus iš kito žmogaus nei pirkti naujus iš parduotuvės.

„Prieš pusmetį susilaukiau pirmojo savo vaikelio. Kaip mama naujokė nežinojau, ko iš tiesų reikės auginant vaikutį, tai prisipirkau gerokai per daug daiktų. Daugumos jų net nepanaudojau, pvz., lavinamojo kilimėlio, daugelio žaislų. Tai va čia jiems ir ieškau naujų šeimininkų”, – sako musumazyliai.lt narė „lina”.

„Man patinka idėja, kad savo leliuko nebenaudojamus daiktus galiu perleisti kažkam kitam. Man atrodo, kad tarp tėvėlių ypač paplitęs „dalijimosi genas”. Vaikiški daiktai yra nepigūs, o ir dažnai jų reikia labai trumpam laikotarpiui. Tad labai palaikau „mama – mamai” idėją”, – sako kita portalo narė „skarbonskyte”.

Šiuo metu turgelyje dalyvauja jau virš 500 tėvelių, kurie siūlo daugiau nei 8000 savo mažylių „išaugtų” daiktų. Populiariausi daiktai yra vaikiški drabužėliai, vežimėliai, žaislai, taip pat kūdikių priežiūros priemonės.

Kurį laiką pirkti, parduoti, mainyti, dovanoti daiktus gali tik pakvietimą turintys nariai, kurį galima gauti iš draugų, jau esančių portale, arba portalo komandos.

 

Panašūs straipsniai

Leave a Comment