Užteks spraustis į per siaurus drabužius

Šį rudenį stilistai rekomenduoja platinti drabužių siluetus ir rinktis plačius, vienu ar keliais dydžiais didesnius paltus, švarkus bei į madą sugrįžtančias plačias kelnes. Šias sezono naujoves diktuoja dizainerės Stellos McCartney, Ricko Owenso, Jilo Sanderio, Alexanderio Mqueeno ir Kenzo mados namai, jais vadovautis pataria ir Lietuvos stilistai. „Žmonės, bandę įsisprausti į per mažus aptemptus drabužius, šį sezoną galės atsikvėpti“, – sakė stiliaus studijų „Kovaldas“ ir „Pykok“ įvaizdžio specialistė Aistė Bakaitė.

Ji pridūrė, kad šiemet tęsiasi pernai prasidėjusi plačių drabužių mada. Tačiau pataria ja vadovautis apgalvotai. „Pasirinkusiems plačias kelnes viršutinę aprangos dalį reikėtų rinktis siauresnę. Mėgstančios laisvai krentančias tunikas ar apsmukusius megztinius jau tikriausiai puikiai išmoko, kad juos geriau derinti su cigaretės formos kelnėmis ar tamprėmis“, – pasakojo A. Bakaitė.

Madingiausi šaltojo šių metų sezono paltai, švarkai ir megztiniai – laisvesnių dydžių. Stilistė rekomenduoja rinktis stambaus rašto megztinius ir storo siūlo skaras bei šalikus. „Jais galima apsigaubti, susegti rankų darbo sagėmis, apjuosti odiniais diržais“, – pataria A. Bakaitė.

Kiekvienos stilingos moters rudens garderobe vietą šiemet turėtų atrasti ir sijonas iki pusės blauzdų. Šis drabužis dizainerius įkvepia jau kurį laiką, nors anksčiau buvo manyta, kad kelius siekiantys ir ilgesni sijonai tinkami tik vyresnio amžiaus moterims.

„Kai keičiasi metų laikai, visiems rekomenduoju peržiūrėti drabužių spintą. Tada dažniausiai atrandame užmirštus daiktus, kuriuos galima atnaujinti, pavyzdžiui, dekoruoti naujomis detalėmis“, – kalbėjo A. Bakaitė.

Nors daugelis lietuvių bijo eksperimentuoti su spalvomis ir žvarbų rudenį renkasi juodus ar kitus tamsius aprangos atspalvius, stilistė pataria į kasdienę rutiną įpinti spalvotų akcentų. Pasak Aistės, juodos spalvos drabužius pasaulyje keičia pilki. Juos dizaineriai praturtina ryškių linijų, langelių ar kitais spalvotais akcentais. Dažniausiai rusvus, tamsiai mėlynus, prigesintos žalios ir pilkus drabužius siūloma derinti su ryškių spalvų skaromis, skraistėmis, sagėmis ar kaklaraiščiais.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment