5 mitai apie širmas

Prieš daug šimtmečių iš Kinijos atkeliavusias pastatomas širmas keičia modernūs interjero sprendimai. Šiandien Rytų klasika vadinamas širmas keičia ant bėgelių stumdomos audinių plokštės. Anot interjero dizainerio Rimanto Špoko, šios dar gerai nepažįstamos interjero naujovės žmonėms kelia daug klausimų, tačiau skinasi kelią ir pelno dizainerių pripažinimą.

Roletais ir žaliuzėmis prekiaujantys „Domus Lumina“ ekspertai pastebi, jog informacijos apie vos prieš keletą metų Lietuvoje pasirodžiusias širmas nėra daug, tad natūralu, kad apie netradicinę langų dekoro priemonę išgirstama daug nepatvirtintų mitų.

1 mitas: Širmos bėgeliai sukelia papildomų rūpesčių

Širmos kabinamos ant karnizų bėgelių ir gali būti valdomos rankiniu arba elektroniniu būdu. Tai naujas ir šiuolaikiškas sprendimas, kuris suteikia komfortą ir patogumą. Kaip teigia interjero dizaineris R. Špokas, žmones dažnai baugina mintis, jog širmos bėgelio mechanizmai bus nepatvarūs ar nepatogūs, todėl renkasi tradicinius roletus. Kita vertus ant profilių slankiojančios užuolaidos nėra naujiena, o valdymo sprendimus visada galima pritaikyti pagal būsto savininko poreikius.  Roletų ir žaliuzių gamintojai teigia, jog išskirtinio patentuoto profilio bėgelius valdyti labai paprasta ir patogu. „Bėgelių sistema leidžia audinio plokštėms lengvai slankioti, net jei sumontuotas paprasčiausias ranka valdomas variantas. Be to, specialus širmų  mechanizmas turi magnetus, kurie vienas kitą pritraukia, net jei širmos nepristumiamos prie sienos,“ –  privalumus vardija interjero dizaineris Mantas Jančauskas.

2 mitas: Širmos tinka tik minimalistiniam interjerui

Formuojant namų interjerą vis dar gajus įsitikinimas, jog naujoviško dizaino širmos tinka tik minimalistinio stiliaus interjere. Tačiau dizaineriai sutaria, jog širmos yra puikus sprendimas tiek moderniame, tiek įvairių stilių interjere. „Širmos – lankstus sprendimas. Dar daugiau, širmos namuose gali virsti dekoratyviniu elementu, puošiančiu  vitrininius langus“,- pasakoja interjero dizainerė Virginija Sabaliauskienė. Pasirinkus paprastesnį širmos audinio raštą, galite sukurti kasdienišką, klasikinį stilių, šviesūs atspalviai puikiai dera prie skandinaviško stiliaus interjero, o  ryškūs ir įmantrių raštų audiniai gali tapti modernaus interjero akcentu.

3 mitas: Širmos neilgaamžės ir greitai plyšta.

Interjero dizainerės V. Sabaliauskienės nuomone, neprižiūrint širmas galima pažeisti lygiai taip pat kaip ir roletus ar užuolaidas, o „prieš perkant daiktą namams reikia gerai apgalvoti, kas tuose namuose gyvens. Juk širmos lygiai toks pat interjero dekoras kaip kokybiškos užuolaidos ar toršeras. Jei nesaugosi, bet kada gali suplėšyti, nutraukti ar sugadinti“.

Langų dekoro specialistai tvirtina, jog širmos gaminamos iš itin aukštos kokybės ir ilgaamžiškumu pasižyminčių roletinių audinių. Pastarųjų priežiūra kur kas lengvesnė nei užuolaidų ar kitų dekoro elementų.

4 mitas: Širmos skirtos tik apsisaugoti nuo praeivių žvilgsnių

Žinoma, širmos puiki priemonė uždengti didelius vitrininius langus ir t pasislėpti nuo įkyruolių žvilgsnių. Tačiau jos turi ir daugybę kitų naudingų funkcijų. Didelis širmų audinių asortimentas suteikia galimybę rinktis įvairaus permatomumo ar metalizuotų paviršių audinius, kurie apsaugo nuo saulės spindulių ir neleidžia patalpai prikaisti. Mobilios širmos turi dar vieną paskirtį – be didelių investicijų galima atitverti patalpas. Ant bėgelių slankiojančios audinio plokštės – puikus sprendimas atskirti svetainės zoną nuo virtuvės, miegamajame kambaryje padalinti darbo ir miego sritis. Tai patogiausias būdas įsirengti atskiras erdves didelėse patalpose, o prireikus audinio plokštes galima nustumti į šoną, paliekant didesnę patalpos erdvę.

5 mitas: Širmos tinka tik visuomeninės ar meninės paskirties patalpose

Dėl tvarkingos išvaizdos ir patogaus valdymo, širmos tampa ypač populiarios ofisuose ar, pavyzdžiui, gali atstoti miniatiūrinę scenos uždangą darželiuose ar mokyklose. Tačiau interjero dizaineriai ieško inovatyvių sprendimų širmoms pritaikyti individualiuose būstuose. Slankiojančias plokštes renkasi ir tie, kurie vengia rauktų ir masyvių užuolaidų, bet ieško originalaus,  langų dekoro per visą sienos ar vitrinos aukštį. Širmoms nebūtinai reikalingos didelės erdvės. Jei ieškote, kuo uždengti keletą langų arba dideles vitrinas ligi pat žemės, tačiau vertikalios žaliuzės atrodo pernelyg oficialiai, lakoniškos, tvarkingų linijų širmos – puikus pasirinkimas.

 

Panašūs straipsniai

Leave a Comment