Ką pasirinkti – vonią ar dušą?

Vonios kambario projektavimas – tai daug diskusijų sukeliantis etapas. Vieni turi dideles erdves, kuriose gali eksperimentuoti ir įgyvendinti norimas interjero idėjas. Gyvenantys kompaktiškuose butuose ieško kompromisų, kaip viską sutalpinti į mažą vonios patalpą. Pasak architektės Dalios Juškūnienės, žmonių pasirinkimą dažniausiai lemia amžius, gyvenimo būdas bei šeimyninė padėtis.

Vonia – šeimos poreikiams

Būsto šeimininkai, turintys du vonios kambarius, įprastai viename įrengia vonią, kitame dušo kabiną. Tačiau kur kas didesnė dilema iškyla viena vonios patalpa besidalijantiems šeimos nariams. „Jaunos šeimos dažniau renkasi vonią, nes joje patogiau maudyti vaikus, o ir patiems mažamečiams smagu turkštis vonioje“, – sako vonios ir šildymo įranga prekiaujančios bendrovės „Tausana“ direktorius Rolandas Jurgelaitis. Malonumo pagulėti karštoje vonioje neatsisako ir suaugusieji. Pasak architektės D. Juškūnienės, yra dalis klientų, kuriems karšta vonia yra būdas nuslopinti įtampą po sunkios darbo dienos, pasimėgavimas šiluma šaltais žiemos vakarais. Vonios pasirinkimas yra kompromisinis variantas, nes ji visada gali atlikti ir dušo funkciją.

Veiklūs, praleidžiantys mažai laiko namuose žmonės renkasi dušo kabiną. Apskaičiuota, kad prausdamiesi po dušu vidutiniškai užtrunkame 4 minutes. „Pastebima tendencija, kad ir vyresnio amžiaus žmonės mieliau renkasi dušą. Pagrindiniai argumentai – senjorams patogiau įlipti, lengvesnė dušo kabinos nei vonios priežiūra, užimtiems klientams – laiko stoka mėgautis vandens procedūromis“, – paaiškina D. Juškūnienė.

Dušo kabina mažai vonios erdvei

Vonios ar dušo pasirinkimas atsižvelgiant į gyvenimo būdą yra paprastas ir pasiteisinantis sprendimas. Tačiau, ką daryti, jei vonia užima daugiau nei trečdalį viso kambario ploto? O kur dar sutalpinti skalbimo mašiną, spintelę ir kitus būtinus vonios rakandus? Tokiu atveju dažniausiai rekomenduojama rinktis dušo kabiną. Ji užima beveik perpus mažiau ploto nei vonia. Tiesa, dušo kabina yra aukštesnė nei vonia, tačiau dažniau bandoma sutaupyti grindų plotą. Jei mažame būste gyvena šeima su vaikais, siūloma įrengti tarpinį variantą – dušo kabiną su pusvonia.

„Tausana“ ekspertas R. Jurgelaitis papildo, kad yra gausybė variantų, kaip vizualiai praplėsti nedidelę vonios erdvę. Geriausias pasirinkimas – stiklinės dušo sienelių konstrukcijos, galimybė dušo grindis suformuoti su nuolydžiu. “Berėmė konstrukcija vizualiai patrauklesnė, optiškai „lengvesnė”, mažiau konstrukcinių detalių – mažiau vietų nešvarumams kauptis. Tačiau dušo kabina su rėmu taip pat turi privalumą – ji sandaresnė, esant mažam vonios kambariui į tokią konstrukciją galima įmontuoti nedideles į šonus nustumiamas dušo duris ir taip sutaupyti erdvės varstant duris“, – pataria architektė.

Slankiojančias dureles įmanoma montuoti ir prie sienų, kurios neleidžia taškytis vandeniui maudantis, tačiau atidarius paliekama atvira erdvė.

Ekonomiją apsprendžia gyvenimo būdas

Kiek išleisite vandens duše ir vonioje, priklauso nuo individualių poreikių. Įprastai vonioje sunaudojama nuo 120 iki 350 litrų vandens (tai priklauso nuo vonios dydžio ar kiek litrų joje prisileidžiate), o prausiantis po dušu per 5 min. išbėga apie 60 – 80 litrų vandens. Jei dažnai mėgaujatės tekančio dušo srove, greičiausiai dušo įrengimas dėl mažesnių vandens sąnaudų nepasiteisins. Kita vertus, didelė šeima, kai kiekvienas asmuo maudosi keletą kartų per savaitę, pasirinkusi dušą sutaupys ne vieną dešimtį kubinių metrų. „Vandens taupymui galima naudoti termostatinius ir išmaniuosius vandens maišytuvus bei eko (vandens taupymo) funkciją turinčius dušo įrenginius. Pastarieji padeda sutaupyti net iki 50 % vandens“, – sako R. Jurgelaitis.

Skirtingi sprendimai pritaikyti individualiems poreikiams. Galbūt jums patinka mėgautis vonios malonumais ir atsipalaiduoti kvapnioje vonioje, o gal tiesiog palįsti po dušu ir nusiprausti per keletą minučių? Vonia ir dušas viename – puiku, tačiau jei nuolat skubėdami ir nerasdami laiko sau, karštoje vonioje pasilepinsite sykį per mėnesį, ji taps prabangiu ir daug vietos užimančiu dušo padėklu.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment