Kamieninės ląstelės- odos jaunystei

Po vasaros dažna moteris aplink akis ar lūpas pastebi smulkias raukšleles. Viena šių pokyčių priežasčių – ultravioletiniai (UV) spinduliai. Estetinės kosmetologijos specialistė Laura Sereičikienė rudenį rekomenduoja kosmetiką su kamieninėmis ląstelėmis, kurios efektyviai skatina odos regeneraciją ir jaunina.

Pasak L. Sereičikienės, kosmetologijoje augalinės kamieninės ląstelės laikomos vienu novatoriškiausių, perspektyviausių ir efektyviausių jauninimo būdų. Mat kamieninės augalų ląstelės skatina odoje esančių ir jos jaunystei svarbių nuosavų kamieninių ląstelių dalijimąsi.

Kas yra kamieninės ląstelės?

Tai pirmosios užsimezgančios ląstelės, kurios tampa viso organizmo pamatu. Kamieninės ląstelės gamina visas kitas ląsteles ir pasenusias keičia naujomis, taigi regeneruoja odą. „Kamieninės ląstelės reaguoja į pažeistas organizmo vietas ir padeda atsikurti jose esančioms ląstelėms. Kamieninės ląstelės gali virsti bet kuria organizmo ląstele: odos, raumenų, kaulų, vidaus organų ir kita“, – pasakoja L. Sereičikienė.

Ar pastebėjote, kaip greitai gyja įvairūs vaikų odos nubrozdinimai? Kuo žmogus jaunesnis, tuo kamieninės ląstelės aktyvesnės ir tuo jų daugiau. Deja, metams bėgant, jų mažėja, todėl lėtėja ir regeneracija. Taip pat – ir odos. Ji atsinaujina vis lėčiau, ima plonėti, o raukšlelės vis ryškėja. Tą jaučia kiekviena moteris.

Tuomet padėti gali  natūralios kilmės kamieninės ląstelės. Kurį laiką buvo populiarios gyvūninės (išgaunamos iš embrionų, kiaulių placentos) kamieninės ląstelės. Dėl etikos daugelyje pasaulio šalių tokia kosmetika uždrausta. Tad mokslininkų, kosmetikos gamintojų laboratorijose iš augalų išgaunamos puikių regeneruojamųjų savybių kamieninės ląstelės. Jos skatina žmogaus odos kamieninių ląstelių dalijimąsi, todėl oda atsinaujina ir pajaunėja.

Taip pat atsikuria lipidinis odos barjeras ir sustiprėja apsauginė funkcija, geriau išsisaugo drėgmė, oda intensyviai drėkinama ir pagerėja jos struktūra. „Augalinės kamieninės ląstelės aprūpina odos kamieninėms ląstelėms atsinaujinti reikalingomis maistingosiomis medžiagomis.

Kas bendra tarp bulvės ir moters jaunystės?    

Atrasta ir ištirta šimtai augalų, kurie pasižymi stipriomis biostimuliacinėmis savybėmis. Taip pat nuolat atrandami nauji. „Kiekvienas augalas veikia kitaip. Populiariausias ir bene stipriausiai veikiantis ingredientas – kamieninės rododendro ląstelės, kurios stimuliuoja kolageno, elastino, glikozaminoglikanų sintezę. Šios medžiagos turi įtakos odos tamprumui ir stangrumui bei saugo ją nuo išplonėjimo, sausėjimo ir raukšlių. Plaukų priežiūrai bei regeneracijai naudojamos paprastosios alyvos kamieninės ląstelės, kurios atkuria galvos odos lipidų balansą, reguliuoja plaukų drėgmę bei regeneruoja plaukus. Vynuogių vaisių kamieninių ląstelių ekstraktas apsaugo epidermio kamienines ląsteles bei saugo nuo UV spindulių. Bulvinių šeimos augalų kamieninės ląstelės skatina kolageno sintezę net iki 200 proc.!

Augalinės kamieninės ląstelės nekonfliktuoja su žmogaus kamieninėmis ląstelėmis, nepraranda savo savybių ir nesukelia alergijos. O kosmetika su  augalinės kilmės kamieninėmis ląstelėmis vadinama jaunystės lašais.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment