Kaip iškepti mėsą ant grotelių?

Puikus patiekalas sočiai ir skaniai vasaros ar ankstyvo rudens vakarienei gamtoje – ant grotelių kepta mėsa. Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos profesionalai pataria,  kaip pasigaminti sultingą mėsos kepsnį.
Tai jie pademonstravo  Borjomi Grill piknike.

„Kad svečiai liktų sužavėti, svarbu žinoti pagrindinius mėsos paruošimo ir kepimo ant grotelių principus. Ar kepama vištiena ar jautiena bus išties skani ir sultinga, lemia smulkmenos. Šios smulkmenos nėra labai sudėtingos, bet daug kas jų tiesiog nežino”, – sako Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos narė Galina Bovševič.

Kaip pasirinkti tinkamą mėsą? Skaniai ir sultingai iškepti galima ir vištieną, ir kiaulieną, ir jautieną. Tačiau svarbus atskirų gabalėlių dydis. Per smulkiai supjaustyta mėsa, gali tiesiog kristi per grotelių tarpus, ją bus sunku vartyti.

Koks  marinatas geriausias? Vištienai labiau tinka švelnesnio skonio marinatas, o marinuojant jautieną ar kiaulieną tinka ir  aštresnio skonio. Marinatui galima naudoti pačius įvairiausius ingredientus – pagal pomėgius. Marinato pagrindui tinka aliejus, actas, vynas. Marinuojant vištieną – tiks ir pieno produktai, galite rinktis pvz., jogurtą.

Kiek laiko marinuoti mėsą? Tai priklauso nuo marinato tipo, bet svarbiausia – ne per ilgai. Tuomet marinatas ištrauks skystį iš mėsos ir iškepusi ji bus kietesnė. Dažniausiai mėsos marinavimui pakanka maždaug 3 valandų. Tik marinuojant vištieną pieno produktuose, ją reikėtų palaikyti bent 5-6 valandas. Galima marinuoti mėsą ir „sausai” – tiesiog įtrinti ją žolelėmis.

Kokias grotelės geriausios? Patariama  kepti ant grotelių iš kietojo metalo. Paprastos, suspaudžiamos grotelės atrodo patogesnės, bet jos tinkamai neįkaista. Todėl mėsa gali kepti ilgiau ir iš išorės bus pasvilusi, o viduje – neiškepusi.

Ką daryti, kad mėsa nekibtų prie grotelių? Įkaitusias groteles patepkite alyvuogių aliejumi. Geriausia – natūraliu. Jei neturite aliejaus, galite naudoti lašinius.

Kiek reikia anglių? Iš pradžių kepdami anglių per daug nemaišykite, tada vidus iškeps geriau. Tik po kiek laiko anglis praskleiskite daugiau, tuomet gražiai apskrus išorė,  neperkeps vidus, o mėsa bus sultingesnė.

Kokie prieskoniai tinka? Geriausia – jokių, nebent kepimo pabaigoje. Verčiau žolelėmis mėsą įtrinkite prieš kepimą. Savito skonio mėsai prieskoninės žolelės suteikia būtent marinuojant. Jei pagardinsite žolelėmis kepamą mėsą, ji ims svilti. Tiesa, galite įberti žolelių į anglis: tuomet mėsa įgaus dūmų skonio.

Kada pilti padažus? Jei norite padažu aptepti dar kepančią mėsą, darykite tai paskutinėmis kepimo minutėmis. Tuomet mėsos paviršius taps traškus, o padažas nesudegs.

Ar galima iškepusią mėsą pašildyti ant grotelių? Ne, jokiu būdu negalima be papildomų priemonių. Jei nenorite valgyti atšalusios mėsos, turėkite aliuminio folijos. Suvyniokite mėsą ir uždėkite ant grotelių: ji folijoje sušils. Tačiau nesitikėkite tokio pat gero skonio.

Kaip prižiūrėti groteles? Kiekvieną kartą jas reikia nuvalyti specialiu purškikliu griliams. Tai būtina: antraip grotelės apsivels ir mėsa gerai neiškeps.

Ką dar patartumėte? Nekepkite ant grotelių mėsos karštu oru. Verčiau šį darbą atidėkite vėsesniam orui. Po sočių pietų ar vakarienės nepamirškite išgerti natūralaus mineralinio vandens.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment