Šaltojo sezono kailių mados viršūnė – švarkai

Europos mados kūrėjai ir šį rudens – žiemos sezoną pataria puoštis natūraliais kailiais. Kailiu dekoruotų drabužių Milano, Paryžiaus ar Londono gatvėse buvo galima išvysti net ir karštą vasarą. Bendrovės „Spinter tyrimai“ duomenimis, kailinių drabužių populiarumas auga ir Lietuvoje: net 48,7 proc. apklausos dalyvių sakė patys ir kiti namiškiai dėvintys natūralaus kailio drabužius. Kokie kailiniai drabužiai madingi šį sezoną, pasakoja stilistė Natalija Stunžėnienė.

N. Stunžėnienė sako, jog vis daugiau dizainerių ieško naujų, neįprastų kailių panaudojimo būdų ir nebeteikia pirmenybės praktiškumui: „Ant podiumų vis dažniau galima pamatyti netradicinių kailinių drabužių – suknelių, palaidinių ar sijonų. Šie nepraktiški ir nefunkcionalūs drabužiai iš kailio – prabangos prekės. Įprasti – kailiniai, apykaklės, įvairūs šaliai.

Klasika, grafika ir spalvų žaismas

N. Stužėnienė išskyrė tris pagrindinius kailinių drabužių stilius: klasikinį, grafinį bei spalvinį.

Klasikinis dizainas konservatyvus ir griežtas. Jame mažai naujovių. Kiekvienais metais klasika tik šiek tiek papildoma naujais elementais – kiek pasikeičia gaminių iš kailio konstrukcijos, o kailio spalva išlieka natūrali. „Šio dizaino esmė – funkcionalumo ir elegantiškumo pusiausvyra. Klasika akcentuja natūralų grožį ir jo neužgožia“, –sako N. Stunžėnienė. Klasikinio stiliaus detalės ryškios „Costume National“ bei „Emporio Armani“ šio rudens-žiemos sezono kolekcijose.

Kitas kailinių drabužių stilius – grafinis dizainas. Jis meniškas, žaismingas bei dinamiškas. Mados kūrėjai pasitelkia linijas, brūkšnius, dėmes, taškus. Patrumpina kailio plaukus, nudažo ir sujungia skirtingus kailinio audinio paviršius. Taip gimsta išradingiausi grafiniai piešiniai. Tokie drabužiai dažnai vertinami kaip meno kūriniai. Juos mėgsta jaučiantys silpnybę juvelyriško kruopštumo reikalaujančioms detalėms. Grafiniai dizainai būdingi Angelo Marani, Antonio Marras, Aquilano Rimondi, Chicca Lualdi Beequeen, „Cividini“, „Fendi“, „Marni“ mados namams.

Spalvingumas ir dramatiškumas atsispindi „Versace“, „Prada“, „Roccobarocco“, „Moschino“, „Dolce & Gabbana“ kolekcijose. Spalvinis dizainas drąsus, ryškus. Madingi ne tik natūralių, bet ir ryškių spalvų kailiai – tamsaus indigo, kobalto mėlynos, švelnaus apelsino, sodrios raudonos. Tokiais atspalviais kuriamas ypatingas, ryškus, dramatinis įvaizdis.

Madingiausios sezono spalvos

Stilistė N. Stunžėnienė pastebi, jog mados namai Elle Saab, Ermanno Scervino, „Dolce & Gabbana“, „Genny“, „Roccobarocco“, Simonetta Ravizza, „Tods“, MSGM, „Gucci“ kailinių drabužių ir kitų audinių, taip pat aksesuarų spalvas derina pagal toną arba renkasi labai artimus atspalvius. „Pastebiu, kad kasmet tokius derinius kūrėjai vis labiau mėgsta,“ – sakė stilistė.

„Marni“, „Blumarine“, „Fay“, Kristina Ti, „Moschino“, Marcode Vincenzo, „Missoni“, „Prada“ kolekcijose ir kontrasto principu sukurti drabužiai. Šie mados namai visada buvo ekscentriški. Jų kūrybos braižas –drąsūs, išskirtiniai deriniai.

Kaip pasipuošti stilingai?

Lietuvoje natūralūs audiniai nuo seno vertinami dėl praktiškumo. Jie leidžia odai kvėpuoti, lengvai išgarina drėgmę, juos vilkėdami gerai jaučiamės. Be to, kailiai – puošnumo, prabangos simbolis.

Anot N. Stunžėnienės, šį sezoną madingi trumpi kailiniai drabužiai– skraistės, apsiaustai. „Jie suteiks prašmatnumo, akcentuos moteriškumą. Ypač prabangūs šviesūs, tamsūs ir klasikiniai variantai,“ –pataria stilistė.

Palaidinės, marškinėliai bei suknelės su kailio elementais padės sukurti rafinuotą, prabangų, paslaptingą ir nekasdienį įvaizdį. Kailis, derinamas su apnuogintomis rankomis, liemeniu ar pečiais, sustiprins žavesį bei seksualumą.

Šaltojo sezono mados pagrindas – kailiniai švarkai, kurie išryškina estetišką trapumą ir prabangą. Kailio elementais paįvairinti švarkai padeda sukurti gražios, pasitikinčios savimi, taip pat ir paslaptingos moters įvaizdį. Madingos išliks ir praktiškosios liemenės iš kailio, kurias patogu vilkėti ir  darbe, ir vakarėlyje ar iškyloje.

Šaltuoju metų periodu pravers funkcionali ir praktiška kailinė kepurė. Dažniausiai kepurės iš kailio klasikinio stiliaus.

Šiemet itin madingi natūralių ir ryškių spalvų ilgi ir trumpi šaliai, apykaklės ir drabužių kraštai iš kailio, kurie suteikia romantikos. O derinami su moderniais drabužiais tampa išskirtiniai.

Nepamirškite kito mados hito – rankinių su kailinėmis detalėmis. Tokia rankinė – įprastas, tačiau žavus aksesuaras. Dizaineriai drąsiai eksperimentuoja: kailį kombinuoja su veltiniu, įvairiais audiniais, oda.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment