Sportiniams rūbams reikia geros kokybės ir ryškių spalvų

Per kiekvienas olimpines žaidynes kyla diskusijos apie nacionalinių ekipų sportinę aprangą, o rinkti stilingiausią ir labiausiai stiliui nusižengusią komandą imasi ne vienas. Savo apranga rūpinasi ir patys sportininkai — juk dažno jų rūbai aptariami ne mažiau nei sportiniai pasiekimai. Tad nieko keista, kad sportinei aprangai keliami dar didesni reikalavimai nei paprastiems rūbams – jie turi būti ne tik gražūs ir įdomūs, bet ir funkcionalūs, tinkami judėjimui.

Šokėjai, jungiantys meną su sportu, yra itin reiklūs. „Turime ir gerai atrodyti, ir patogiai jaustis. Be to, šokiai pasižymi ypatinga judesių amplitude, tad visi turimi rūbai turi būti labai lengvai prisitaikantys“, – pasakoja Kauno krepšinio klubo „Žalgiris“ šokėja Dalia Karpovaitė. Pasak jos, moterims svarbu pasirūpinti tinkama sportine liemenėle, pasirinkti patogius, ne pernelyg aptemptus drabužius iš orui pralaidaus audinio. Kita vertus, svarbus ir rūbų dizainas. „Norisi, kad ir sportiniai rūbai atrodytų stilingai, atkartotų sezono tendencijas. Visgi, esame moterys, — juokiasi ji — manau, kad tai svarbu ir profesionalioms šokėjoms, ir mėgėjišku sportu užsiimančioms moterims“.

Pasak šokėjos, kitas labai svarbus elementas — sportiniai bateliai. „Visos merginos, besiruošiančios užsukti į treniruoklių salę, užsiimti aerobika ar eiti bėgioti į parką, turėtų išsirinkti gerus batus. Kitaip galima rimtai susižaloti“, — sako D. Karpovaitė, ragindama rinktis nenuobodžius, linksmus batelius. „Linksmi bateliai, tikrai įtikina juos apsiauti ir pajudėti“, — tvirtina šokėja.

Akies nerėžiantis ryškumas

Į duris besibeldžiantis ankstyvas pavasaris į spintas žada įnešti šiltų spalvų. Šį sezoną bus itin madinga derinti ryškias spalvas su labai ramiomis, pastelinėmis taip sukuriant gyvą, akį traukiantį tačiau neiššaukiantį stilių. Dominuos įvairūs rožinės ir geltonos atspalviai, geometriniai raštai.

Šios tendencijos neaplenkia ir sportinių rūbų – madinga derinti tamsesnes pilkas spalvas su ryškiomis detalėmis, rinktis netikėtus derinius. Kodėl iš po pilkų marškinėlių negali matytis ryški sportinė liemenėlė? Arba kodėl tamsios aprangos nepagyvinus spalvotais bateliais, o gal tik batų raišteliais? Drąsesnė moteris gali rinktis ir spalvotas, geometriniais raštais ar neįprastomis detalėmis puoštas kelnes. Svarbu atsiminti — šį sezoną neįmanoma nepataikyti į dešimtuką pasirinkus įvairius rožinės spalvos atspalvius.

Šių tendencijų laikosi ir naują, šokėjoms skirtą kolekciją pristačiusi kompanija „adidas“. Šiemet jos reklaminės kampanijos veidu tapo čekių šokėjų grupė „Ladylicious“, išgarsėjusios per Čekijos ir Slovakijos šou „Got Talent“. Kasmet kompanija ieško, kas geriausiai atspindėtų naujos kolekcijos dvasią — siekiama, jog ją atstovautų drąsios, aktyvios ir sportuojančios moterys.

Šokis — ypatinga veikla,— sako D. Karpovaitė. Pasak jos, tinkama apranga padeda „prisiruošti“ apėmus tinguliui ir įkvėpia intensyviai treniruotei.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment