Vilniečiams – išmaniųjų namų taupymo galimybės

Naujasis UAB „MG Valda„ statomas gyvenamųjų namų kvartalas„Lighthouse“ Vilniuje bus paremtas ne tik skandinaviškais architektūriniais sprendimais, bet ir turės „išmaniojo namo“ sistemą, kuri leis efektyviai taupyti gyventojų išlaidas.

„LightHouse“ bus pirmieji protingi daugiabučiai, kurie padės ne tik taupyti, bet ir pasirūpins gyventojų komfortu. Pasak UAB „Elsis TS” generalinio direktoriaus Dariaus Imbraso, vis daugiau NT vystytojų ir statybos bendrovių savo objektuose nori diegti įvairias technologines inovacijas, kurios būtų ir komfortiškos, ir taupios. Taip pat jaučiamas vis didesnis statybų rangovų domėjimasis galimybėmis įrengti „išmaniojo namo” sistemas.

„Pirmajame gyvenamųjų protingųjų daugiabučių namų projekte Lietuvoje įdiegsime technologinius sprendimus, kurie gyventojams suteiks galimybes bet kuriuo paros metu ir iš bet kurios pasaulio vietos nustatyti norimą temperatūrą atskiruose kambariuose,” – teigia D. Imbrasas.

„Nuotolinis temperatūros reguliavimas yra itin patogus ir efektyviai leidžia taupyti. Jeigu išvykstate ilgesnei kelionei, galite sumažinti temperatūrą namuose, kad nešvaistytumėte veltui šiluminės energijos, o prieš grįžtant – vėl padidinti. Šis sprendimas leis gyventojams sutaupyti net iki 30 proc. išlaidų, skirtų šildymui,” – užtikrina „Elsis TS” generalinis direktorius.

Bendrovės taikomos technologinės inovacijos taip pat automatizuos duomenų nuskaitymą iš apskaitos įrenginių. „Tai dar viena technologija, kuri padės stebėti ar tinkamai išnaudojate energiją. Išmaniųjų namų gyventojai greitai peržvelgę statistiką galės perskirstyti naudojamą energiją pagal savo poreikius,” – dėsto D. Imbrasas.

Pirmasis išmaniųjų namų projektas „LightHouse“ niekuo nenusileis pasaulio didmiesčiuose vyraujantiems daugiabučių namų projektams. Gyventojus džiugins ne tik „išmaniojo namo“ technologijos, bet ir visa aplinka – specialistų parinkta augalija, gyvenamųjų namų kvartalo kieme įrengti unikalūs treniruokliai, pritaikyti tiek suaugusiems, tiek ir vaikams, žaidimo aikštelės mažiesiems.

Skandinavų pavyzdžiu įgyvendinami architektūriniai sprendimai ir efektyvus šviesos panaudojimas išmaniųjų gyvenamųjų namų kvartalą daro išskirtiniu ir itin patraukliu žmonėms, kuriems rūpi rami aplinka suderinta su naujausiais technologiniais sprendimais. Projektą planuojama baigti 2013 metais.

Apie įmonių grupę „Elsis“

„Elsis“ – tai informacinių ir ryšių technologijų (IRT) įmonių grupė, jau dvidešimt metų kurianti individualius programinius ir telekomunikacinius sprendimus ir informacines sistemas, siūlanti tarnybines stotis ir duomenų saugyklas, diegianti integruotus duomenų tinklus, skambučių ir kontaktų centrus, automatizuoto duomenų surinkimo (SCADA), intelektines būsto valdymo ir kitas inžinerines sistemas bei vykdanti karinės infrastruktūros vystymo projektus. „Elsis“ savo veiklą pradėjo 1991 metais. Šiuo metu ji žinoma kaip viena iš didžiausių IRT bendrovių ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Įmonių grupei priklausančios bendrovės savo veiklą plėtoja ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse, Rusijoje bei kitose NVS šalyse. Daugiau informacijos: http://www.protingi-namai.lt/ bei www.elsis.lt

Panašūs straipsniai

Leave a Comment