Austrija prisivilioja ir slidininkus, ir norinčius gerinti sveikatą

Viena mėgstamiausių žiemos pramogų ir sporto šakų – slidinėjimas – jau seniai įtraukė daugybę žmonių. Tačiau pasirodo, kad šią pramogą renkasi ne tik nutrūktgalviai, trokštantys ekstremalių pojūčių, bet ir daugiausiai apie sveikatą nusimanantys ir ją vertinantys žmonės – medikai.

Gydytojas kardiologas, habilituotas daktaras, profesorius Donatas Vasiliauskas, praktikuojantis daugybę sporto šakų, teigė esantis ir slidinėjimo bei kalnų mėgėjas. „Aktyviu slidininku tapau maždaug 1992-aisiais, taigi jau daugiau kaip 20 metų žiemos atostogas leidžiu Alpėse. Austrijoje visa slidinėjimo infrastruktūra – trasos, viešbučiai – išskirtinai gerai sutvarkyta ir paruošta įvairaus rango slidininkams – tiek pradedantiesiems, tiek profesionalams”, – kalbėjo medikas.

Austrijos populiarumą įrodo sėkmingai vykstantis poilsinių kelionių pardavimai. Tarptautinis kelionių organizatorius TEZ TOUR teigia jau pardavęs daugiau kaip 40 proc. suplanuotų kelionių į Austriją. „Pernai dėl padidėjusios paklausos buvo padidinta Austrijos kelionių programa, o šiemet pridėjome dar vieną ankstesnį skrydį gruodžio 29-ai dienai, kad žmonės galėtų Naujuosius metus sutikti Austrijos Alpėse”, – kalbėjo TEZ TOUR Produkto skyriaus vadovė Dagnė Klingaitė.

Profesorius D. Vasiliauskas pasakojo, kad vieną geriausių įspūdžių jam paliko poilsis ir slidinėjimas Mairhofene, Tirolyje. „Čia svarbiausia – slidininkas. Viskas paruošta, pritaikyta jo patogumui ir saugumui. Mane kaip preventyvinės medicinos atstovą žavi austrų sugalvoti ir parengti metodai slidininkų sveikatai atstatyti: viešbučiai turi kokybiškus sveikatinimo centrus ir specialias programas, be to, garantuojama profesionali priežiūra.” Medikas teigė savo akimis matęs, kaip paprasta šeimos gydytoja kvalifikuotai ir steriliai susiuvo slidininkui slidinėjimo metu perplėštą raumenį. „Žmones, patyrusius traumas, iš incidento vietos paima sraigtasparniai ir gabena į Insbruke esančią traumatologinę ligoninę. Išties įspūdinga ir kokybiška priežiūra, – tvirtino prof. D. Vasiliauskas. – Visa tai suteikia saugumo pojūtį, savotiškai nebaisu patirti traumų, nes žinai, kad tavimi bus visada pasirūpinta. Todėl gali atsipalaiduoti ir mėgautis slidinėjimu.”

Populiariausiųjų Olimpe šiemet įsitaisė Zalcburgo regiono kurortai Cel am Zė ir Kaprūnas. „Šie du kurortai buvo mėgstamiausi ir pernai, – komentavo TEZ TOUR atstovė. – Jie įsikūrę aplink nuostabų ežerą, puikiai tinka šeimoms, kadangi čia siūlomas ne tik aktyvus poilsis, bet ir pramogos vaikams, taip pat ramūs, atpalaiduojantys užsiėmimai.” Patyrusiems slidininkams kelionių organizatoriaus atstovė rekomenduoja kitus to paties regiono kurortus – Zalbachą ir Hinterglemą: „Šių kurortų trasos puikiai įrengtos ir sujungtos tarpusavyje, todėl patyrę slidininkai čia ras ir iššūkių.”

Iš papildomų paslaugų populiariausia yra galimybė nemokamai gabentis slidinėjimo inventorių. „Poilsiautojai dažnai nori slidinėti naudodamiesi gerai pažįstama savo įranga, todėl dauguma keliaujančių naudojasi siūloma nemokamo gabenimo paslauga, – kalbėjo D. Klingaitė. – Neretai domimasi ir ski-pasų įsigijimo paslauga – mūsų gidai be papildomo mokesčio ją pasiūlo tik ką atvykusiam turistui.”

Beje, Austriją renkasi ne tik slidininkai, bet ir sveikatinimosi procedūrų mėgėjai, teigia D. Klingaitė: „Ši šalis tikrai turi, ką pasiūlyti sveikatinimosi srityje. Bad Gaštaino ir Bad Hofgaštaino kurortai Zalcburgo regione įsikūrę nuostabiame slėnyje, kuris garsėja SPA centrais, terminiais šaltiniais, požeminėmis radono galerijomis ir gydomosiomis procedūromis. Taigi šiuose kurortuose galima ne tik slidinėti, bet ir įvairiomis procedūromis gerinti sveikatą.”

Kelionių organizatorius poilsiautojus veža ne tik Zalcburgo, bet ir į Tirolio regiono žiemos kurortus, kurie taip pat garsėja puikia slidinėjimo infrastruktūra. Skrydžiai pradedami gruodžio 29 d., paskutinis jų suplanuotas kovo 16 d.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment