Dalykai, kurie gali sugadinti vasaros atostogas

Vasaros atostogos, savaitgaliai ir laisvadieniai – laikas, kurio kiekvienas laukia ypač nekantriai. Ne vienas mūsų, iki atostogų likus dar savaitei ar dviems, jau nekantriai žvilgčioja į kalendoriaus lapelius mintyse vis kartodamas „Greičiau tos atostogos…“. Psichologai pabrėžia, kad kokybiškai pailsėti yra būtina, norint po to sėkmingai įsijungti į darbus, o vasara, kuomet tiek daug pasirinkimų – tam puikiausia proga. Pateikiame jums trumpą sąrašą patogioms atostogoms sukliudyti galinčių dalykų, kuriuos privalote įvertinti prieš atostogas, kad šios netaptų dar vienu streso šaltiniu.

1. Blogas oras. Tai dalykas, kurį sukontroliuoti yra sunku, ypač dabar, kai orai itin dažnai būna nenuspėjami. Tačiau ne veltui sakoma, kad nėra blogo oro, yra tik bloga apranga. Jei atostogų metu vykstate į užsienį – būtinai pasidomėkite, kokie ten orai, ko galite tikėtis, ir kraudamiesi bagažą į tai atsižvelkite. Net jei tik savaitgaliui išvykstate prie jūros arba pas močiutę į kaimą, nepamirškite internete patikrinti orų prognozes ir apsirengti atitinkamai, o gal net nuspręsti, kad tinkamesnis laikas tokiai kelionei yra kitas savaitgalis.

2. Bloga kompanija. Skirtingai negu pirmojo punkto atveju, čia jau viskas priklauso nuo Jūsų. Labai gerai apsvarstykite, su kokiais žmonėmis norite leisti savo poilsį ir ar tam tikrų žmonių buvimas šalia Jūsų nevargins ir nekliudys džiaugtis vasaros džiaugsmais. Bloga kompanija gali sugadinti bet kokį poilsį. Ypač gerai pasvarstykite prieš pasiduodami draugų įkalbinėjimams vykti į kokią nors tolimą kelionę kartu, nes „taigi bus smagu“. Tai, kad jums smagu kartais susitikti mieste, dar nereiškia, kad jausite malonumą ir savaitę gyvendami šalia ir nuolat leisdami laiką kartu.

3. Nesugebėjimas atsiriboti nuo darbo reikalų. Kas nutinka Las Vegase, lieka Las Vegase, o kas Jums nutinka darbe, tegu pasilieka darbe. Pasistenkite visiškai atsiriboti nuo mąstymo apie darbo problemas atostogų metu. Antraip ir atostogos Jums kels daug mažiau džiaugsmo. Jokiu būdu nepasilikite nebaigtų darbų, galvodami, kad tiesiog kokią atostogų dieną užbėgsite į darbą. Tai Jums kels papildomą stresą. Geriau jau pasėdėkite ilgiau darbe prieš atostogų pradžią, bet išeikite žinodami, kad nusipelnėte poilsio. Tai galioja ir vasaros savaitgaliams – jei yra galimybė, geriau ilgiau dirbkite ketvirtadienį, kad sutrumpėtų penktadienis.

4. Netinkamas vietos ir poilsio pobūdžio pasirinkimas. Prieš atostogas gerai apsvarstykite, ko norite – ar šėlti vakarėliuose, ar tingiai tysoti prie jūros, ar lankyti muziejus ir domėtis istorija, ar derinti šiuos dalykus. Atitinkamai ir rinkitės vietą, kad nebūtumėte nustebę. Jei vykstate į užsienį, pasidomėkite kurortu, į kurį keliaujate – iš dviejų miestų, esančių greta, vienas gali būti žymus savo vakarėliais ir triukšmu visą parą, o kitas – būti tikra ramybės oaze. Būkite atidus. Negalite priversti kitų poilsiautojų prisitaikyti prie Jūsų įgeidžių, bet galite pasirinkti poilsio vietą, kurioje Jūsų ir kitų poilsiautojų įgeidžiai sutaptų.

5. Sveikata ir traumos. Smagų vasarišką poilsį neretai aptemdo įvairios traumos: lūžiai, nubrozdinimai, todėl atsargumas ir sveikas protas gali užkirsti kelią daugeliui nemalonumų. Regos problemos vasarą juntamos daug dažniau negu bet kokiu kitu metų laiku. Akiniai trukdo užsiimti sportu, be to, juos itin nepatogu dėvėti maudantis, jau neminint to, kad vasaros atostogų metu norisi nešioti būtent akinius nuo saulės. Kontaktiniai lęšiai sukelia alergiją, be to, juos taip pat dėvėti galima ne visose situacijoje, reikia nepamiršti jų išsiimti. Lazerinės akių korekcijos klinikos „Lirema“ duomenimis, būtent vasarą dauguma klientų renkasi atlikti lazerinės akių korekcijos operacijas. Taip pat, nevertėtų nurašyti kremo nuo saulės. Visi norime gražiai nudegti, tačiau persistengus galime jausti tik skausmą. Todėl ir vasarą planuodami poilsį atsižvelkite į šiuos dalykus.

Kontaktai: Lina Bliudžiūtė, mob. tel. 8604 00603, el. p. lina@maniac.lt

Panašūs straipsniai

Leave a Comment