Estetinės medicina – natūraliam jaunėjimui

Nuosavo kraujo plazmos injekcijos po oda – vadinamosios vampyro procedūros, pastaruoju metu itin populiarėja. „Ir nors, skirtingai nei fantastiniuose romanuose, tikrovėje amžinos jaunystės pažadėti negali niekas, aktyvintų trombocitų injekcijos į poodinį sluoksnį – šiuo metu viena efektyviausių nechirurginių jauninamųjų procedūrų„, – sako neseniai iš Venecijoje, Italijoje, vykusios tarptautinės medicinos konferencijos „Generation Regeration” sugrįžusi estetinės kosmetologijos specialistė Laura Sereičikienė.

Nuo gydymo – prie gražinimo
Dermatologijoje ir estetinėje medicinoje trombocitais papildytos plazmos (PRP) injekcijos plačiau pradėtos naudoti nuo 1999-ųjų. Į grožio sritį PRP procedūros atkeliavo iš medicinos, kai šalia gydomojo poveikio buvo pastebėtas patrauklus „šalutinis” efektas. „Trombocitų injekcijomis skatinant, pavyzdžiui, odos atsistatymą po operacijų ar stiprių nudegimų, pastebėta, kad ne tik greičiau gyja pažeista oda , bet ir pagražėja, atjaunėja šalia pažeistų audinių esanti sveika oda„, – pasakojo L. Sereičikienė.
Iki trombocitais praturtintos plazmos procedūrų injekcijoms naudoti sintetiniai arba augaliniai ingredientai. Kraujo plazmos procedūros esmė – natūralus paties organizmo produktas.

Kodėl  trombocitų injekcijos jaunina?
Oda jaunėja dėl kraujo plazmoje esančių trombocitų, nuo kurių priklauso ne tik kraujo krešėjimas, bet ir audinių regeneracija. Ilgainiui natūraliai mažėjantys kolageno ir elastino kiekiai – viena iš odos senėjimo priežasčių. Kartu su plazma į odą patekę trombocitai suaktyvina ląstelių atsinaujinimą, padidėja odos elastingumą lemianti kolageno ir elastino sintezė.
Kuo trombocitų injekcijos skiriasi nuo kremų? Pastarieji išlepina odą ir ji aptingsta, nebenori dirbti pati. Po oda įšvirkšti trombocitai natūraliai paskatina odą dirbti pačią – suaktyvina gyvybinius mechanizmus.
Kraujo plazma – iš vienos organizmo vietos į kitą perkeltas nuosavas organizmo produktas, gerai įsisavinamas, nesukelia alergijų, infekcijų. „Perkelti į kitą terpę trombocitai,  joje imasi jiems įprasto darbo – skatina regeneraciją”, – sako L. Sereičikienė.
Kraujo plazmos procedūros poveikis individualus, mat trombocitai skatina būtent susilpnėjusius procesus. Oda gali tiesiog jaunėti, skaistėti. Trombocitams suaktyvinus gyvybinius procesus, tvarkosi konkrečios problemos, pavyzdžiui, sutrikusi pigmentacija ar likę randai po aknės arba suglebusi ir netekusi elastingumo oda dėl greitai nukritusio svorio, po gimdymo. Oda atsikuria pati, iš vidaus – ji tvarkosi pagal savo poreikius. 

Kaip daroma PRP procedūra ?
Iš venos paimama apie 8 ml kraujo, kuris kelias minutes dideliu greičiu sukamas specialioje centrifugoje. Raudonieji kraujo kūneliai atsiskiria nuo trombocitų turinčios plazmos, kuri surenkama į švirkštą ir naudojama procedūrai. Taigi – jokių konservantų ar dirbtinių pakaitalų. Šią procedūrą atlieka medicininį išsilavinimą turintys mezoterapeutai.
L. Sereičikienė paaiškina, jog naujausia tendencija – sumaišyti kraujo plazmą su kitais vertingais ingredientais, pavyzdžiui, stipriai drėkinančiu hialuronu. „Mezoterapeutai leidžia ir gryną hialuroną, – labai mėgstamą raukšlių užpildą, kuris suteikia tūrio, bet sumaišytas su nuosava plazma hialuronas įsavinamas geriau”. 

Alternatyva botulinui
Dar viena naujovė – fibrinas, naudojimas kaip natūralus užpildas. Jis taip pat išgaunamas centrifugoje. Nedidelėmis dozėmis suleidus šios medžiagos po oda, apie fibrino skaidulas ima vytis kolagenas, elastinas ir raukšlelės gražiai išsilygina, oda tampa minkštesnė, malonesnė. Gražėjama laipsniškai ir natūraliai, o poveikis – ilgalaikis. „Mano nuomone, natūralūs užpildai geriau negu ir labai mažos botulino toksino dozės”, –  teigė L. Sereičikienė.
Mitas, su kuriuo susiduriama kalbant apie PRP procedūras, kad tai plastines operacijas keičianti, odą keliomis dešimtimis jauninanti procedūra. „Taip nėra, nes trombocitai veikia natūraliai, jie skatina odą tiek, kiek ji pati pajėgi atsinaujinti. Taigi, jei natūralios gyvybinės odos funkcijos visiškai sulėtėję, rezultatas tikrai bus, bet stebuklas neįvyks. Savimi rūpintis reikia laiku, o ne tada, kai nebepadės nei švirkštas, nei peilis. Plazmos procedūromis puikiai sprendžiama androgeninio nuplikimo problema, bet jei žmogus nuplikęs jau 20 metų, po procedūrų bus geriau, bet kaip prieš 20 metų nebus”, – sako L. Sereičikienė. Pasak jos, PRP injekcijas galima pradėti nuo 30-ies. Paskatinti gyvybiniai odos mechanizmai veikia ir toliau, tačiau piktnaudžiauti šiomis procedūromis nedera, nes nuolat skatinama oda pervargs. Geram efektui pakanka 1– 3 procedūrų per metus.

Vyrai rūpinasi rankomis
Kiekvienos grožio procedūros sėkmei itin svarbus gyvenimo būdas, PRP procedūroms – taip pat. „Jei moteris ar vyras rūpinasi savimi, sportuoja ir sveikai maitinasi, jo organizmo būklė geresnė ir bet kokių procedūrų poveikis išliks ilgiau. O jei žmogus valgo prastą maistą ir vartoja daug alkoholio, nuolat deginasi soliariumuose, teigiami pokyčiai nuo veido „nusitrins” daug greičiau”, – įsitikinusi L. Sereičikienė. Ji pastebėjo, jog PRP procedūroms ryžtasi ne tik moterys, bet ir vyrai. Vyrai, ypač – įvairių biurų darbuotojai, labiausiai mėgsta jaunintis rankas”.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment