Ką verta žinoti renkantis vestuvių fotografą?

Jūras Duo PhotographyIšsiskirsčius svečiams ir nutilus muzikai po vestuvių lieka tik jaunieji ir nuotraukos. Tad ką reikia žinoti, kad gražiausia gyvenimo diena būtų nepriekaištingai įamžinta fotografijose? Profesionalūs vestuvių fotografų duetai Jūras Duo Photography ir Nakutis Photography sako, jog fotografus užsisakyti patariama bent prieš 9 – 10 mėnesių.

Patvirtinę tuoktuvių datą kibkite į fotografo paieškas

Jeigu vestuves planuojate sezono metu – gegužės-rugsėjo mėnesiais – savaitgalių turite ne tiek daug. Juk vardan kokybės profesionalūs fotografai vadovaujasi taisykle vienas savaitgalis – vienerios vestuvės. Todėl geriausi specialistai užsakomi jau pirmosiomis žiemos dienomis. Jūras Duo Photography fotografai Matas ir Paulina siūlo nelaukti paskutinių mėnesių dar ir todėl, kad „jeigu patinkantis fotografas būna užimtas, kitą fotografą išsirinkti sunku ir paieška užsitęs.

 

Profesionalų žvalgykitės atsakingai

Kai mintyse jau sugula norimų fotografijų koncepcija, kyla idėjos,– metas žengti arčiau įgyvendinimo. Pasirinktas nuotraukų stilius veikiausiai bus artimas bent keliems skirtingiems vestuvių fotografams, todėl išsirinkti tinkamą fotografą reikės laiko.

Pirmiausia, atkreipkite dėmesį į fotografo nuotraukų stilių. Po to – susitikite su fotografu, pasidalinkite savo lūkesčiais, pasidomėkite kaip jis dirba, įvertinkite, ar sutampa jūsų biolaukai ir, žinoma, paprašykite parodyti savo darbų albumus. Būtinai daugiau nei keletą visos fotosesijos nuotraukų, ne tik pačias geriausias (iš 1000 fotografijų, keletą gerų kadrų gali padaryti kone kiekvienas). Pasidomėkite ir jo buvusiais klientais. Galbūt pavyks su jais susisiekti per socialinius tinklus.

Apsilankykite teminėse parodose – patys geriausi fotografai nebijo savo darbų eksponuoti galerijose.

Jūras Duo Photography nuotrauka

Jūsų bei fotografo požiūriai ir net biolaukai turi sutapti

Neretai jau pirmo susitikimo metu galima suprasti, ar sutampa požiūriai. Fotografai tikina, kad glaudus ryšys su klientais neabejotinai prisideda prie fotosesijos kokybės. Aptartos detalės ne tik leidžia atsipalaiduoti jauniesiems, bet ir palengvina fotografų darbą. Juk geras fotografas visus šventės džiaugsmus ir rūpesčius išgyvena kartu su jumis, todėl net ir profesionalams reikia pasiruošti. Jis turi žinoti, kur planuojate vykti, ar jūsų pasirinktos vietos tiks fotosesijai.

Nuotraukų kokybė priklauso nuo fotografo profesionalumo

Svarbus ir biudžetas. Fotografijos naujokai savo paslaugas vertina maždaug 1000 litų, vienerių ar dviejų sezonų patirtį turintys fotografai už fotosesiją prašo iki 2000 litų, o daugiausia dirbančių nemažai metų fotografų savo paslaugas vertina apie 3500-4000 litų. Jeigu norite ne tik gerai techniškai padarytų, bet kiek vienodų nuotraukų, už savo braižą turintį fotografą jums teks pakloti nuo 5000 ar daugiau litų. Reikės skirti ir daugiau laiko fotosesijos aptarimui, pasiruošimui ar susitikimams.

Pasirinkę mažai patyrusį fotografą galite likti be kokybiškų nuotraukų.

Ramybė širdyse – laimingi veidai nuotraukose

Nerimaujate, ar vestuvių dieną fotografijos pavyks, bijote dėl savo pozavimo sugebėjimų? Jūs ne vieninteliai. Ruošdamiesi šventei nebandykite kurti personažų ar elgtis kitaip nei kasdieniame gyvenime. Atsipalaiduokite, elkitės natūraliai, džiaukitės tuo, kas vyksta ir vienas kitu. Natūralus elgesys – gerai fotografijai labai svarbu.

Jeigu savimi vis dar abejojate, paprašykite, kad fotografas padarytų jums trumpą sužadėtinių fotosesiją prieš vestuves. Tai bus tarsi maža treniruotė ar terapija nuo streso prieš fotoobjektyvą. Žinoma, tai bus įmanoma tuomet, jeigu vestuvių fotografo atrankos nepasiliksite paskutinėms savaitėms. Kuo mažiau rūpesčių liks prieš vestuves, tuo geriau jausitės prieš šventę.

Nuotraukos ilgaamžiškumo paslaptis glūdi emocijose. Kaip sako Jūras Duo ir Nakutis fotografai, „gera vestuvinė fotografija net ir po dešimties metų stipriai emociškai veikia , kaip TĄ dieną jausmai išgyventi. Tokia fotografija – ilgaamžė“.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment