Kaip neprašauti renkant Valentino dovaną

Artėjant meilės šventei imame sukti galvą, kuo pradžiuginti savo širdies išrinktąjį ar išrinktąją. Jei moterys tam skiria daugiau laiko, dėmesio ir atidžiau renka kas mylimajam tiktų ir, jų nuomone, patiktų, tai vyrai dažniausiai nueina lengviausiu keliu – dovanoja kvepalus ar papuošalus, išrinktus paskutinę minutę. Aišku, papuošalas papuošalui nelygu – dauguma dailiosios lyties atstovių tikrai šokinėtų iš laimės, jei atidariusi mažą dėžutę joje rastų tą stebuklingąjį žiedelį… Tačiau kaip nenuvilti tų, kurioms to žiedo dar nesirengiate dovanoti arba tų, kuriems dar nežadate pasipiršti pati? Kvepalai ir kosmetika – vienas iš geresnių pasirinkimų, tačiau tik tada, jei tikrai žinote savo antrosios pusės skonį.
Į ką vertėtų atkreipti dėmesį, kad meilės dienos, gimtadienio, ar tiesiog gražios dienos proga pirkti kvepalai ar kosmetika ilgai džiugintų jus ir jums brangų žmogų?
Kiekvienam savo
Net jei jums atrodo, kad tikrai pažįstate žmogų ir žinote jo skonį, nereikėtų rizikuoti ir pirkti to, kas patinka jums ar manote, kad patinka jūsų antrajai pusei. Jei jūsų išrinktoji dievina jazminų kvapą, padovanojus kvepalus, kurių pagrindinė nata yra jazminas, kitos kvapo natos, pavyzdžiui, pakalnutės, hiacintas ar vanilė gali erzinti. Tad vertėtų geriau žvilgtelėti į jos ar jo kosmetikos stalelį ir pasidomėti, kokių kvepalų buteliukas ar mėgstamiausio kremo indelis ištuštėjo. Tie, kurie atranda savo kvapą ar savą kosmetikos firmą, retai kada eksperimentuoja ir ieško naujų. Kitas būdas – atidžiau klausytis antrosios pusės. Artėjant šventėms moterys tikrai pasistengs kartą kitą lyg netyčia užsiminti apie tai, kas joms patinka ar ką norėtų įsigyti.
Kainos ir kiekio santykis
„Nežiūrėkite vien tik į kainą, bet atkreipkite dėmesį ir į kremo ar kvepalų kiekį”, – sako internetinės parduotuvės b-a.lt direktorius Darius Šilkus.
„Mažos talpos prekė kainuos mažiau, tad nepastebėję to ir vaikydamiesi tik mažiausios kainos galite apsigauti. Internetinėse parduotuvėse kiekis dažniausiai būna parašytas šalia kainos, tačiau ir realiose parduotuvėse reikia atkreipti dėmesį į tūrį, nes dėžutės būna didelės, buteliukai sunkūs, tad tik namie atidaręs pakuotę gali suprasti, kad „apsipirkai”. Atkreipkite dėmesį ir į produktų laikymo sąlygas. Kaip manote, kas vyksta kremo ar blakstienų tušo indelyje, kai jis keletą mėnesių stovi ryškiai apšviestoje ir lempų šildomoje vitrinoje ar stende? Juk pastebėjote, kad prabangesnėse parduotuvėse prekės nelaikomos po ryškiais ir šildančiais šviestuvais – jos paduodamos iš stalčių ar spintelių. Jei perkate internete, nebijokite paskambinti konsultantui ir paklausti apie produktų laikymo ar transportavimo sąlygas”, – pataria specialistas.
Pirkti internetu – pigiau
Pastaruoju metu visi pigesnių prekių ieško internete. Čia galima pasirinkti iš didesnio asortimento – virtualios parduotuvės lentynų galimybių neriboja nei prekybinis plotas nei valstybių sienos. Vis dėlto internetu pirkti kvepalus ar kosmetiką gali tik tie, kurie tiksliai žino, kokio kvapo ar spalvos nori, ir jau yra išbandę. „Kvepalai ar gera kosmetika kainuoja nepigiai, be to, tai prekės, kurias labai dažnai padirbinėja, tad prieš pirkdami pasidomėkite elektroninės parduotuvės reputacija”, – pataria internetinės parduotuvės direktorius.
„Patikima parduotuvė turi nurodyti savo kontaktus, galutinę kainą, įskaitant visus mokesčius, apmokėjimo sąlygas, prekės pristatymo laiką ir kainą, informaciją apie vartotojo teises. Jie to nerandate, geriau nerizikuokite. Taip pat nepirkite „katės maiše” – įsitikinkite, ar tikrai tas kvapas jums patinka, ar tinka spalva, ar nesate alergiškas vienos ar kitos firmos produkcijai, nes grąžinti atidarytų kvepalų ar kosmetikos vien todėl, kad nepatiko kvapas ar spalva, negalėsite. Kai kurios internetinės kvepalų parduotuvės pateikia testukus, kurie padeda nustatyti, kokie kvepalai jums tinka pagal charakterį, gyvenimo būdą, pomėgius. Tačiau kiek jie patikimi, turite spręsti patys”, – sako D. Šilkus.
Kaip atskirti padirbinius?
Vienas didžiausių galvos skausmų perkant kosmetiką ir parfumeriją – ar tikrai nusipirkau originalą? Šiandien kvepalus galima padirbti taip, kad paprasta akimi sunkiai atskirsi, kur originalas, o kur klastotė. Štai keletas dalykų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį.
Bene patikimiausias būdas patikrinti kvepalų originalumą yra jų brūkšninis kodas. Iš pirmo žvilgsnio tai paprastam vartotojui nieko nesakantys skaičiai, tačiau internete galima rasti specialių programėlių, kur įvedę brūkšninį kodą ekrane išvysite informaciją apie tai, kurioje šalyje jis pagamintas. Kvepalų ar kito pirkinio pagaminimo vietą galite patikrinti pavyzdžiui www.labeltest.com/scodes.
Dėl panašaus braižo bei garsų sąskambio pirkėjas gali net nepastebėti, kad vietoj „Versace” kvepalų gali nusipirkti „Versase” arba, sakykim, „Vercase” kvepalus. Taip kvepalų plagijuotojai stengiasi suklaidinti vartotoją. Žmogus, pamatęs tokią pačią kvepalų pakuotę ir tokį patį kvepalų pavadinimo šriftą, nebeskaito pavadinimo toliau.
„Prieš pirkdami kvepalus, atkreipkite dėmesį į kvepalų spalvą. Jei kvepalų gamintojas pagamino, tarkime, rožinės spalvos kvepalus, tai jie jokioje parduotuvėje negali būti skaidrūs. Tas pats galioja ir kainai visoje rinkoje. Tiek Lietuvos, tiek pasaulio parduotuvėse yra nusistovėjusios maždaug panašios kainos, tad jei vienoje parduotuvėje kvepalai kainuoja 500 Lt, tai kitoje ta pati koncentracija bei tas pats kiekis tikrai negali kainuoti 100 Lt”, – sako Darius Šilkus. Tačiau neapsigaukite kainas lygindami įprastoje kvepalus pardavinėjančioje parduotuvėje ir internetinėje parduotuvėje. Dėl patiriamų mažesnių kaštų, elektroninės parduotuvės tam tikrais atvejais tuos pačius originalius kvepalus gali pasiūlyti žemesne kaina nei įprastos parduotuvės.
Vos prasukę savo mėgstamų kvepalų buteliuką ir papurškę lašą į orą ar ant odos, iškart turite pajusti tiems kvepalams būdingą aromatą. Jis turi dvelkti prabanga ir sodrumu, jame iškart atpažinsite pagrindines natas, kurios šį aromatą daro išskirtiniu ir atpažįstamu iš daugelio kitų. Tuo tarpu neoriginalūs kvepalai dažnai vos papurškus, padvelkia spiritu ar paskleidžia nerafinuotą, vienos natos aromatą.
Nepamirškite patikrinti galiojimo datos
„Kosmetikos gaminio, kurio minimalus tinkamumo terminas yra trumpesnis kaip 30 mėnesių, minimalus tinkamumo terminas pateiktas aiškiai užrašant mėnesį ir metus po žodžių „Geriausias naudoti iki…” arba nurodant pakuotės vietą, kur užrašyta data, iki kurios bus galima saugiai vartoti kosmetikos gaminį. Jei gaminio minimalus tinkamumo terminas priklauso nuo papildomų ar tam tikrų laikymo sąlygų, pateikiama informacija apie teisingas laikymo sąlygas. Ši taisyklė galioja ir transportuojant kosmetikos gaminius, kurių kokybei bei tinkamumo trukmei didesnę neigiamą įtaką turi aukšta temperatūra, todėl dažniausia problema, kad kosmetikos gaminiai laikomi per šiltai (arti šildymo įrenginių, saulėkaitoje ir pan.)”, – sako Miglė Tamkevičienė, Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Šiaulių skyrius vyriausioji valstybinė inspektorė.
Ant kosmetikos gaminio, kurio minimalus tinkamumo terminas yra ilgesnis kaip 30 mėnesių, pakuotės turi būti nurodyta, kiek mėnesių nuo pakuotės atidarymo gaminys gali būti saugiai naudojamas, pvz.: 6 M, 12 M, 36 M. Kadangi internetinėse parduotuvėse ne visada prekės aprašyme rasite galiojimo laiką, prieš pirkdami to galite paklausti konsultantų.
„Vartotojo teisė rinktis, kur įsigyti prekes – parduotuvėje, kur galima prekę apžiūrėti, ar vadovautis tik internetinės parduotuvės svetainėje pateiktu aprašymu”, – sako Miglė Tamkevičienė, – „Verta įsitikinti, kad, įsigyjant prekę internetinėje parduotuvėje, pavyks nustatyti pardavėjo tapatumą ir adresą, kuriuo galima būtų pateikti pretenzijas dėl netinkamos kokybės. Inspekcija gauna vartotojų nusiskundimų dėl internetinėse parduotuvėse įsigytų falsifikuotų kosmetikos gaminių (parfumuoto ar tualetinio vandens, kvepalų). Vartotojas, manydamas, kad įsigijo ne originalų gaminį, turėtų kreiptis į teisėtvarkos instituciją.”

Panašūs straipsniai

Leave a Comment