Kaip užtikrinti saugesnį vaikų bendravimą mobiliuoju telefonu ir internetu

Artėjant tarptautinei Saugesnio interneto dienai asociacija „Langas į ateitį”, psichologinę pagalbą telefonu teikianti „Vaikų linija” ir bendrovė TEO šiandien 10 val. tiesiogiai internetu rengia paskaitą „Kaip užtikrinti saugesnį vaikų bendravimą internetu ir mobiliuoju telefonu?” Bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaline M.Mažvydo biblioteka paskaita transliuojama visoms Lietuvos viešosioms bibliotekoms, į kurias pakviesti ateiti tėvai, vaikų globėjai, pedagogai.

Psichologas „Vaikų linijos” vadovas dr. Robertas Povilaitis tėvams rekomenduos, kaip apsaugoti vaikus, susidūrusius su neteisėtu ir žalingu interneto turiniu bei netinkamu elgesiu virtualioje erdvėje.

Asociacijos „Langas į ateitį” direktorė Loreta Križinauskienė papasakos apie Europoje ir Lietuvoje įgyvendinamą projektą „Saugesnis internetas”, kuriuo siekiama skatinti saugiau naudotis internetu ir naujomis jo technologijomis. Ypatingas dėmesys projekte skiriamas vaikų apsaugai.

„Interneto ir mobiliojo turinio tema aktuali visiems suaugusiems žmonėms, kurie suteikia vaikams prieigą prie interneto ar leidžia naudotis mobiliaisiais telefonais. Turėdami ilgametę gyventojų mokymų patirtį, šviečiame tėvus ir pedagogus ne tik apie technologijų teikiamus privalumus, bet ir apie čia slypinčius pavojus”, – mano „Langas į ateitį” direktorė Loreta Križinauskienė.

Visi norintieji išklausyti paskaitą ar pateikti klausimus specialistams pakviesti atvykti į viešąsias Lietuvos bibliotekas, kurios yra arčiausiai jų gyvenamosios vietos.

Tiesioginėje interneto konferencijoje pranešėjams galima bus pateikti klausimus, pasiteirauti patarimo ar aptarti rūpimą problemą apie vaikų elgesį internete.

Nuo vasario 5 d. paskaitos vaizdo įrašą bus galima peržiūrėti „Youtube” tinkle.

Projektą „Saugesnis internetas” Lietuvoje pagal Europos Komisijos (EK) Informacinės visuomenės direktorato programa įgyvendina Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo informacinių technologijų centras (ITC), asociacija „Langas į ateitį”, VšĮ „Vaikų linija”.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment