Namų prietaisas, dovanojantis laisvalaikį moteriai

Dar prieš 30 metų ištarti žodžiai „šiandien skalbsiu“ būtų reiškę ilgą darbą, ir kad švariais ir sausais drabužiais bus galima džiaugtis po dienos ar dviejų. Dar nemažai laiko prireiks drabužių kalno išlyginimui. O po šių nemalonių darbų, žinoma, būsi pavargusi ir nepatenkinta.

Naujos kartos skalbimo mašinos gerokai palengvino ne tik patį skalbimą, bet ir sutrumpino skalbinių džiūvimo laiką, tačiau džiovinimo problemos neišsprendė.

„Mažų, vėliau – paūgėjusių vaikų drabužėlius reikėjo skalbti beveik kasdien. Iki šiol su siaubu prisimenu nuolatinius kalnus džiūstančių rūbų, kurie rudenį ir žiemą tapdavo ne itin patrauklia interjero „puošmena“. O dar – besikaupianti drėgmė… Mano sprendimas įsigyti skalbinių džiovyklę jau pasiteisino šimtus kartų,“- pasakoja namų šeimininkė ir dviejų vaikų mama Gitana Kliminskienė.

Šis buities prietaisas išsprendžia 5 aktualiausias problemas.

1. Apkarstytų virvių labirintai

Dar prisimenate laikus, kai šaltuoju metu vonia virsdavo virvių labirintu, apkarstytu džiūstančiais skalbiniais? Kiekviena namų puoselėtoja patvirtintų – šis išradimas yra tikras išsigelbėjimas mėgstantiems tvarką ir estetiką namuose. Kambariuose nebesimėtys džiūstantys drabužiai ir nereikės sukti galvosi, kur sukabinti šlapius drabužius, kai pas jus atkeliauja svečiai.

2.  Vietos trūkumas

Išskleidžiamos džiovyklės, ant kurių arti vienas kito sukabinami skalbiniai ilgai džiūna, užima daug vietos ir tikrai nepuošia namų. Ektronines kondensacines džiovykles, pasak buitinės technikos ir elektronikos prekybos tinklo „Technorama“ konsultantės Andros Arčenkaitės, galima statyti bet kurioje namų vietoje. Joms nereikia vandens nuotekų vamzdžių ar papildomų priedų. „Kondensacinių džiovyklių drėgmę kaupiantis filtras įmontuotas patogioje valyti vietoje. Po džiovinimo filtrą lengvai ištraukiate ir  išpilate vandenį. Statyti džiovyklę galite bet kurioje vietoje“, – pasakoja specialistė.

3. Ilgai džiūstantys skalbiniai

Norite mėgstamą drabužį vilkėti po poros valandų? Tai ypač aktualu  šaltuoju ir lietingu metų laiku, kai mėgstamas storas megztinis ar džinsai ant radiatorių  gali džiūti iki dviejų dienų. Džiovyklė šį darbą atlieka vos per vieną ar porą valandų. Jeigu nešvarūs vaikų šventiniai rūbai vėl turi blizgėti ryte, vargu ar išsiversite be džiovyklės. Žemoje temperatūroje arba nustačius “skalbinių apsaugos” funkciją, galima džiovinti švelnius audinius: šilką, vilną, sintetiką. Intensyvesnio džiovinimo programa greitai išdžiovina net pūkinę antklodę. Pasitelkus džiovyklę, nereikės laukti saulėtos ir šiltos dienos, kad galėtumėte išskalbti patalynę ar storus daugiasluoksnius drabužius.

4. Drėgmė ir pelijančios sienos

Rūpi sveikata? Visuomenės sveikatos saugos centro vyriausioji specialistė Loreta Piešinė įspėja, kad prastai ventiliuojamose patalpose, kur džiovinami skalbiniai ir susidaro drėgmė, greitai atsiranda pelėsis. Tokiuose būstuose ypatingai aktualu riboti drėgmės kiekį. Neturintiems džiovyklės rekomenduojama skalbinius džiovinti kuo erdvesnėje patalpoje, kad drėgmė pasiskirstytų didesniame plote.

5. Lyginimas – marias laiko ir energijos surijantis procesas

Dar vienas džiovyklės privalumas – beveik nebereikia lyginti skalbinių. Mat sausi drabužiai, patalynė ar rankšluosčiai lieka švelnūs ir nesusiglamžę. Tiesa, naujausios džiovyklės turi lyginimo programą, todėl papildomai nebereikia lyginti ne tik laisvalaikio drabužių, bet ir vyro marškinių. Džiovyklė gali išgelbėti ir vos kartą dėvėtus drabužius. „Dauguma naujų džiovyklių turi garų funkciją, kuri pašalina nemalonius kvapus. Tad išvėdinus, dar iš pažiūros švarius drabužius, jų nereikės plauti “, – pasakoja A. Arčenkaitė.

Harmoniją namuose kuria ne tik ryte į lovą atneštas puodelis kavos. Dar džiugiau, kai žinai, kad laisvalaikio nereikės aukoti nemaloniems namų darbams. Praktika rodo, kad kuo daugiau moters gyvenimą lengvinančių ir laiką taupančių buities prietaisų namuose, tuo dažniau  moteris šypsosi.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment