Nomedos Marčėnaitės knyga vaikams “Lėlė” išleista elektroniniu formatu

Iniciatyvos pagreitinti elektroninių knygų leidybą Lietuvoje imasi patys autoriai. Praėjusią savaitę “Apple” elektroninėje knygų parduotuvėje pasirodė dailininkės keramikės Nomedos Marčėnaitės knyga vaikams “Lėlė”. “iPad” planšetiniams kompiuteriams skirta knyga išleista lietuvių ir anglų kalbomis.

“Jeigu reikėtų rinktis tarp elektroninės knygos ir tradicinės, rinkčiausi pastarąją. Visgi elektroninės knygos – tai galimybė su lietuviška literatūra supažindinti užsienio skaitytojus. Todėl ir buvo nuspręsta elektroninę knygą leisti ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba”, – pasakojo Nomeda Marčėnaitė.

Elektroninė knyga lietuvių kalba, anot autorės, turėtų būti gera naujiena į užsienį išvykusiems tautiečiams: “Užsienyje gyvenantiems lietuviams sudėtingiau įsigyti Lietuvoje išleistas knygas. Be to, vaikams skirtų lietuviškų knygų elektroniniu formatu yra vos kelios”, – sakė rašytoja.

Elektroninės knygos kaina lyginant su spausdintine daug mažesnė. “iBookstore” parduotuvėje ji kainuoja nepilnus 10 litų.

Apie knygą “Lėlė”

2011 m. išleistoje knygoje pasakojama apie mergaitę, kuri mamai išvykus dirbti į Airiją gyvena pas savo močiutę kaime. Suradusi palėpėje porcelianinę lėlės galvą, mergaitė prie jos pritvirtina žaislinio meškino kūną, šiaudines kojas bei rankas. Ir ši Lėlė tampa geriausia mergaitės drauge, su kuria jos abi tyrinėja aplinkinį pasaulį, kartu laukia grįžtant mamos.

Anot knygos autorės, ši istorija apie identiteto, tapatybės, individualumo paiešką. O knygos herojės lūpomis šnekant, kūnų gali būti visokių, bet geriausias – tavo paties.

Knygą “Lėlė” įvertino ne tik skaitytojai, bet ir profesionalai. Tai geriausiai įrodo autorei įteiktų apdovanojimų sąrašas: “Baltic Book Art Contest” diplomas, Patriotų premija, Knygos meno konkurso diplomas, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos diplomai už geriausią knygą mažiesiems skaitytojams bei už reikšmingiausią debiutą.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment