Kaip tavo automobilis pasitinka šaltąjį sezoną?

Paspaudė šaltukas ir neužsikūrė automobilis? Užšalo durelės? Nusėdo akumuliatorius? Vadinasi, neparuošėte automobilio šalčiams. Ką reikia padaryti, kad žiemą galėtumėte važinėti be didelio vargo.

„Temperatūrai nukritus žemiau nulio, žiemai nepasiruošusiems vairuotojams gali tekti susidurti su daugeliu problemų. Dėl slidžių ir nenuvalytų kelių nuolat įvyksta avarijos, ankstyva sutema ir apledėję langai trukdo gerai matyti kelią. Nemažai eismo įvykių nutinka ir dėl laiku nepakeistų vasarinių padangų. Iškritus pirmajam sniegui su vasarinėmis padangomis važinėti pavojinga. Slidžiu keliu riedančio automobilio stabdymas ilgesnis, tad nespėjus laiku sustoti gali įvykti nelaimė. Prieš pirmąjį šaltuką vairuotojams derėtų pasirūpinti automobilio vidiniais mechanizmais ir tik įsitikinus, kad automobilis saugus, važiuoti į kelią“, – komentuoja draudimo bendrovės BTA Žalų reguliavimo departamento direktoriaus pavaduotojas Ernest Marek Goliančik.

Patikrinkite automobilį

Pasak specialisto, šaltuoju periodu eismo įvykių padaugėja. Vairuotojams būtų saugiau, jei atliktų kelis paprastus veiksmus. Pirmasis – automobilio techninė patikra. Jei pastebėjote, kad automobilis prastai užsiveda, nevertėtų atidėlioti remonto darbų iki pirmojo sniego ir automobilį į servisą derėtų nuvežti jau dabar. Žiemą anksčiau temsta, tad būtina patikrinti, ar veikia visi automobilio žibintai, ar jie tinkamai sureguliuoti. Svarbu patikrinti, kada keisti tepalai, mat, žiemą dėl žemos temperatūros jie tampa klampesni, ir dėl to automobilis gali sunkiau užsivesti. Patikrinkite, kada buvo keisti oro filtrai, dyzelino degalų uždegimo žvakės. Tokiais degalais varomam automobiliui rekomenduojama pakeisti ir degalų filtrą.

Geros padangos – būtina investicija

Artėjant šaltajam sezonui neužtenka vasarinių padangų pakeisti į žiemines. Būtina patikrinti jų būklę, nes nusidėvėjusios žieminės padangos nepadės išvengti avarijos. Tuomet remonto darbai kainuos brangiau, nei naujas pirkinys. Vairuotojai dažnai įvertina tik padangų protektorių, tačiau neatsižvelgia į padangų naudojimo laiką. E. M. Goliančik vairuotojams rekomenduoja padangas keisti bent kas penkerius metus, net jei protektoriaus gylis geras.  Laikui bėgant, padangų guma kietėja, dėl to jos lėčiau dėvisi, tačiau taip pat mažėja jos sukibimas su keliu. Dėl to automobilis prasčiau valdomas, ilgėja stabdymo kelias.

Automobilio bagažinėje – ryškiaspalvė liemenė

Kadangi šaltuoju sezonu vairavimo sąlygos sudėtingesnės, būtina pasiruošti ekstremalioms situacijoms. Atsitikus nelaimei, vairuotojui teks išlipti iš automobilio, tad automobilyje privalu turėti ryškiaspalvę šviesą atspindinčią liemenę.

Svarbu pasirūpinti langais

Žiemą svarbu pasirūpinti geru matomumu. Smarkiai nukritus temperatūrai gali apledėti mašinos langai ar užšalti durelės. Būtina valyti ir nusausinti durų sandarinimo gumas, kad nukritus temperatūrai jos neužšaltų. Vairuotojams derėtų pasirūpinti skysčiu, padedančiu atrakinti užšalusias spyneles bei pasitikrinti, kaip veikia automobilio atrakinimo pultelio baterijos. Langams valyti prireiks sniego šluotelės, ledo gremžtuko bei derėtų pakeisti nusidėvėjusius priekinių stiklų valytuvus. Taip pat esamą langų plovimo skystį privalu pakeisti į žieminį. Šį veiksmą atlikite iki pirmųjų šalnų. Taip pat reikia patikrinti, kaip veikia langų šildymo sistema.

Langų ir salono šildymas – papildoma apkrova automobilio elektros įrangai. Šiltuoju sezonu nenaudojant šios įrangos automobilis gali veikti puikiai, tačiau žiemą  įjungus elektros prietaisus gali  atsirasti įvairūs gedimai. Vertėtų patikrinti ir akumuliatorių.

Automobilio vairuotojams reikėtų patikrinti aušinimo skysčio lygį. Jeigu jo nepakanka – automobilio salonas prasčiau šyla. Jeigu jo trūks labai daug – gali sugesti variklis.

Važiuokite lėčiau ir akylai stebėkite kelią

Pasak E. M. Goliančik, vairuotojai privalo patys saugotis kelyje ir įvertinti esamas sąlygas. Reikia pasirinkti tinkamą greitį ir įdėmiai stebėti aplinką. Važiuojant slidžia danga reikia sumažinti greitį ir automobilį stabdyti iš lėto.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment