Kokius riedučius pirkti?

Norite pradėti važinėtis riedučiais? Taigi, sukate galvą, kaip išsirinkti tinkamus – kokio tipo, ratukų kietumo, batų formos.

Pirmąją riedučių porą perkantis pramogautojas gali ieškoti pigesnių, bet geros žinomos firmos riedučių. Specialistai pataria į pirmuosius riedučius investuoti maždaug 100–150 eurų.

Paprastam pasivažinėjimui ar ekstremaliems manevrams?

„Pirmiausia, apsispręskite, kaip ketinate važinėti. Su vaikiškais riedučiais paprasčiau, o suaugusieji turi rinktis pagal paskirtį. Pasivažinėti parke tinks „Fitness“ tipo riedučiai. Jų  bateliai minkšti ir nors šios rūšies riedučiai nėra manevringi, tačiau puikiai išlaiko važiavimo kryptį, turi stabdį. Dauguma parkuose važinėjančių žmonių turi būtent tokio tipo riedučius. „Freeskate“ tipo riedučiai  skirti agresyvesniam riedėjimui gatvėse, atlikti triukus. Jų korpusas kietas, riedučiai manevringi, batai apsaugo nuo smūgių. Užtat jie neturi stabdžių. Todėl prieš pirkdami pagalvokite, ar šis variantas jums tinkamas. – pataria šios sporto šakos entuziastas, bendrovės „Terra Sport“ vadybininkas Piotras Komaras.

Kuo skiriasi riedučių batai, rateliai, važiuoklė ir guoliai?

Riedučiai pramogaiJeigu nusprendėte pirkti „Fitness“ tipo riedučius, atkreipkite dėmesį į keturias pagrindines jų sudedamąsias dalis: batelius, važiuoklę, ratukus ir guolius.

Batai turi būti iš geros medžiagos, ventiliuojami, kad neprakaituotų kojos ir nesiveistų bakterijos. Susiveržus dirželius koja turėtų būti stabili ir visiškai nejudėti. Antraip važiuodami nusitrinsite kojas. Matuodamiesi atkreipkite dėmesį, ar patogu pėdai, ar nemaudžia kaulų, ar užtenka bato pločio. Didelis privalumas termoformuojami batai. Tokius batus prie kojos galima pritaikyti paprasčiau“, – pataria ekspertas.

Svarbus elementas – važiuoklė. Ji gaminama iš kompozito, dviejų aliuminio plokščių, vientiso aliuminio lydinio, palengvinto magneziumo ar anglies pluošto. Lengvo svorio riedutininkui ar vaikui tinkama kompozitinė arba iš dviejų atskirų aliuminio detalių pagaminta važiuoklė. Vidutinio svorio arba aktyviau važinėjantis riedutininkui derėtų rinktis vientiso metalo lydinio važiuoklę –ji standesnė, todėl lengviau atsispirti. Kiti sprendimai – skirti profesionalams arba patyrusiems riedutininkams.

„Pagal fizikos dėsnį – kuo didesnis ratas, tuo geriau ir greičiau jis rieda. Tačiau pradedančiajam nesiūlyčiau pirkti greitų riedučių– 84 milimetrų skersmens ratukų visiškai pakanka. Ratukai skirstomi ir pagal kietumą. Minkštesni rieda maloniau, tačiau lėčiau. Pavyzdžiui, vaikiškuose riedučiuose paprastai montuojami 78A kietumo poliuretano ratukai, nes vaikų svoris nedidelis. Pradedantiems suaugusiems siūlyčiau 82 – 84A kietumo ratukus – jie vieni pigiausių, bet kartu ir universaliausi. Kaučiukinius ar guminius ratukus verčiau pamirškite– jie nekokybiški. Į vidutinės ir aukštos kokybės riedučius montuojami poliuretaniniai ratukai“, – sako ekspertas.

Taip pat reikėtų atsižvelgti ir į guoliukų riedėjimo tikslumą. Jis matuojamas pagal įvairius standartus: ABEC, ILQ, JIS, DIN. Lietuvoje populiariausi ABEC ir ILQ standartai. Kuo aukštesnis skaičius šalia jų parašytas, tuo jie tiksliau rieda. Pradedantiesiems specialistai pataria rinktis riedučius su ABEC 7 arba ILQ 7 guoliais. Tai metaliniai guoliai, todėl skirtingai nei greitam važiavimui skirti keraminiai, jie patvarūs, atsparūs nusidėvėjimui, o jų kainos ir kokybės santykis palankiausias. Be to, guoliai būna ardomi ir neardomi. Pastarųjų neįmanoma išvalyti ir sutepti.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment