Moteris vasaros išvykoje

Vasara – judėjimo, mėgavimosi gamtos malonumais metas, kai mūsų laukia virtinė įvykių: giminaičių susitikimai, spontaniškos išvykos į gamtą, draugų vestuvės, vakariniai pasisėdėjimai prie ežero. Norėdama visur jaustis patogiai, kiekviena moteris turi pasiruošti iš anksto ir nepamiršti svarbiausių higienos priemonių.

Sveikatos specialistai pataria pirmiausia įvertinti kelionės trukmę, vietą, į kurią keliaujama, sveikatos būklę ir moters poreikius. Vasaros vaistinėlė su tvarsliava, dezinfekuojančiu skysčiu, vaistais nuo skausmo ir alergijos, drėgnos intymios higienos arba kūdikių servetėlės, tamponai ir įklotai, pleistrai nuo nuospaudų, kepurė ir saulės akiniai – būtini beveik visų kelionių palydovai.

Kuri moteris nori nešiotis milžinišką krepšį su visoms gyvenimo situacijoms tinkančiais daiktais? Ginekologė Ingrida Kravčenkienė ir „o.b.“ specialistai pateikia būtiniausių priemonių sąrašą. Susikrausite asmeninės higienos priemones pagal kelionės geografiją.

Egzotiška kelionė. Kelionės žavi daugelį moterų, tačiau netikėtumai išvykoje gali atnešti daug bėdų. Dar prieš kelionę sužinokite, ar vykstant į svečią šalį reikia skiepytis nuo įvairių ligų, ir jos metu būtinai nuolat palaikykite švarą. Karšto klimato šalyse galite nudegti, perkaisti arba dar blogiau – gauti saulės smūgį, todėl po ranka visada turėkite apsauginį kremą nuo saulės ir buteliuką vandens, o galvą slėpkite po skarele arba kepuraite.

Priemonės, be kurių neišsiversite: skiepai prieš kelionę, antibakterinis skystis rankoms, būtiniausi vaistai, pleistrai, dezinfekuojantis skystis, tamponai ir higieniniai įklotai, vandens buteliukas, mažas flakonas skysto muilo, apsauginis kremas nuo saulės, kepuraitė arba skarelė.

Ramios atostogos paplūdimyje. Saulėtą ir karštą vasaros dieną kaip tyčia gali užklupti moteriškos problemėlės. Besiruošiant prie jūros labai svarbu pasirūpinti higienos priemonėmis, kad netektų rausti iš gėdos skolinantis jas iš nepažįstamų, greta saulės voniomis besimėgaujančių moterų. Neužmirškite pasirūpinti oda – prieš deginantis saulėje pasitepkite apsauginiu kremu, o po saulės vonių odą sudrėkinkite. Kuo daugiau laiko stenkitės gulėti pavėsyje – išvengsite perkaitimų ir odos nudegimų.

Atostogose pravers: tamponai, intymios higienos drėgnos servetėlės, apsauginis kremas nuo saulės, drėkinamasis kremas, skrybėlė.

Savaitgalio išvyka su šeima ar draugais. Savaitgalio išvyka – vienas smagiausių spontaniškų kelionių būdų vasarą. Tačiau ramiai vakarodama gamtoje neišvengsite pulko nekviestų svečių- uodų. Jei nenorite, kad kojos būtų nusėtos raudonais taškeliais ir kankintų niežulys, įsimeskite į kuprinę purškalą nuo uodų. Be to, karštas dienas neretai keičia šaltos naktys, todėl pravers antklodė ar pledas, ant kurių bus patogu sėdėti, o sušalusi galėsite jais apsigaubti.

Būtini išvykos palydovai: pledas, purškalas nuo uodų, antibakterinis skystis rankoms, pleistras, vaistai nuo alergijos.

Šventinis savaitgalis su šeima. Susitikus su giminėmis dažnai laukia ne tik malonūs pokalbiai, bet ir gardumynais nukrautas stalas. Puota gali tapti košmaru skrandžiui, tad įsimeskite į kuprinę aktyviosios anglies tablečių ar kitų vaistų nuo skrandžio negalavimų. Jei norite patogiai jaustis, išvykoje, vilkėkite patogius natūralaus pluošto apatinius, tuomet ištisą dieną galėsite judėti laisvai. Jei karštą dieną norite išlaikyti puikų makiažą, į delninę įsimeskite matinių veido servetėlių-  bet kuriuo metu galėsite pašalinti odos blizgesį.

Kiekviena moteris turėtų nepamiršti patogių natūralaus pluošto apatinių, vaistų nuo skrandžio skausmo, matinių veido servetėlių.

Diena sodyboje. Vasarą dirbdama sode ar kaime nepamirškite, kad būtent judant galima labiausiai įdegti ar net perkaisti. Prieš išeidama į lauką būtinai pasitepkite apsauginiu kremu nuo saulės ir užsidėkite kepuraitę ar užsiriškite skarelę. Be to, turėkite buteliuką vandens ir neužmirškite juo atsigaivinti. Atgaivins ir dar nuvalys purvo dulkeles nuo veido drėgnas, vėsus rankšluostis. Įsimeskite kelis pleistro lapelius, jei netyčia įsipjautumėte, tačiau prieš klijuodama nepamirškite išvalyti žaizdos!

Jums prireiks kepuraitės ar skarelės, vandens, drėgno rankšluosčio, pleistrų, dezinfekuojamojo skysčio.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment