Lietuviškų el. parduotuvių gidas

Informacija apie daugiau nei 150 Lietuvoje veikiančių el. parduotuvių, siūlančių įvairaus pobūdžio prekes. Šis elektroninis gidas padės perkantiems internetu lengviau rasti patikimas virtualias prekybos vietas, palyginti jų asortimentą ir kainas. Gidą parengė mokėjimo internetu būdas „Sving“.

 „Per 5 metus el. parduotuvių Lietuvoje padaugėjo 10 kartų. Lietuvos el. prekybos asociacijos duomenimis, 2007 m. el. parduotuvių Lietuvoje buvo kiek daugiau nei 40. Iki 2011 m. šis skaičius kasmet išaugdavo beveik dvigubai, kol pasiekė 400. Tokioje įvairovėje perkantiems internetu tikrai nėra lengva susigaudyti, todėl nusprendėme jiems padėti parengdami pirmąjį Lietuvoje el. parduotuvių gidą“, – sako mokėjimo būdo „Sving“ pardavimų vadovas Vytautas Dilba.

Elektroniniame leidinyje parduotuvės suskirstytos į 12 kategorijų – pagal prekių ir paslaugų pobūdį. Plačiausias el. parduotuvių pasirinkimas – drabužių ir avalynės kategorijoje, į kurią pateko 35 prekybos vietos. Gidas pravers įvairių interesų interneto vartotojams – tarp kitų kategorijų galima rasti prekes namams, bilietus į renginius, prekes mamoms ir vaikams, automobilių savininkams, maisto prekes, ir t. t.

El. parduotuvės į leidinį įtrauktos remiantis minimaliais reikalavimais. Pavyzdžiui, jose turi būti galimybė atsiskaityti už prekes tiesiai iš el. parduotuvės aplinkos.

Tikimasi, kad el. leidinys padės interneto vartotojams atrasti lietuviškų el. parduotuvių įvairovę, palyginti prekių pristatymo laiką, kainas ar pasirinkti galimybę 45 dienoms atidėti mokėjimą. Elektroninių parduotuvių gidą planuojama atnaujinti ir papildyti kasmet, jį nemokamai galės parsisiųsti ir naudotis visi interneto vartotojai.

2013 m. liepos mėn. Europos Komisijos paskelbtais duomenimis, 30 proc. Lietuvos interneto vartotojų per pastaruosius metus pirko internetu. Šis skaičius yra beveik perpus mažesnis už Europos Sąjungos vidurkį. 

„Viena iš kliūčių spartesnei el. prekybos plėtrai Lietuvoje – pasitikėjimo trūkumas, apgavysčių ar nekokybiškų prekių baimė. Šis gidas bus naudingas ne tik tuo, kad padės rasti dominančią el. parduotuvę, bet ir leis įsitikinti jos patikimumu. Tikiuosi, kad tai paskatins pirkimą internetu išmėginti platesnį ratą interneto vartotojų“, – mano el. parduotuvės IMK.lt vadovas Jurgis Gylys.

„Šio gido atsiradimas padidins galimybę pirkėjams rasti jiems reikalingas prekes ar paslaugas vienoje vietoje. Taip pat padės tinkamiau informuoti apie visas pirkimo internete galimybes. Svarbu, kad šiame kataloge bus tik patikimos elektroninės parduotuvės, atitinkančios tam tikrus reikalavimus, todėl pirkėjai galės jaustis dar saugiau“, – teigia UAB „Pigu“ generalinis direktorius Dainius Liulys.

„Sving“ – 2013-aisiais Lietuvoje pristatytas mokėjimo internetu būdas, suteikiantis galimybę už prekę sumokėti vėliau. Šiuo metu jis siūlomas 17-oje lietuviškų el. parduotuvių. Su „Sving“ už prekę galima sumokėti per 45 dienas be jokių papildomų mokesčių, o perkant pakanka nurodyti tik el. pašto adresą ir SMS žinute gautą kodą.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment