Kaip išmanusis namas taupo jūsų pinigus

Žiema atnešė net tik šaltojo sezono pramogas. Šaltis daugeliui siejasi su didelėmis sąskaitomis už šildymą. Vis daugiau gyventojų šią problemą spendžia iš esmės ir ilgam. Efektyviai mažinti energijos suvartojimą ir taupyti padeda bute ar name įrengtos automatizuotos namų valdymo sistemos, kurios optimaliai reguliuoja patalpų šildymą, vėdinimą, apšvietimą ir kitus energiją eikvojančius procesus. „Pagal patalpų plotą ir energijos naudojimo racionalumą, automatinės namų valdymo sistemos leidžia sumažinti energijos suvartojimą 25 – 40 proc.“, – sakė Raimundas Skurdenis, „Jung Vilnius“ kompanijos direktorius. Automatizuotas namų valdymo sistemas diegiančios kompanijos atstovas įvardijo 5 būdus, kaip išmanusis namas gali taupyti jūsų pinigus žiemą ir ne tik.

1 būdas. Skirtingi šildymo režimai. Išmanieji namai automatiškai reguliuoja patalpų šildymą – palaiko iš anksto pasirinktą skirtingą temperatūrą. Pavyzdžiui, kai su šeima vakarosite namuose, įsijungs komforto režimas ir bus šilta, o kai ryte išvyksite į darbą arba naktį, miegant, kai sveikiau žemesnė temperatūra, įsijungs ekonominis režimas.

Apie žmogų patalpoje, apie temperatūrą joje, išmaniąsias sistemas įspėja specialūs davikliai. Pavyzdžiui, jei virtuvėje gaminate maistą ir viryklė tampa papildomu šilumos šaltiniu, šildymo sistemos eikvoja mažiau energijos. Sistemą galima suprogramuoti taip, kad skirtingose patalpose būtų palaikoma skirtinga temperatūra. Taigi, pvz., galima taupyti pagalbinių, sandėliavimui skirtų patalpų sąskaita.

2 būdas. Paima šilumą iš lauko. Išmanusis namas ar butas veikia pagal  aplinkos temperatūrą, gali panaudoti net saulės šilumą. Sistemas galima sureguliuoti taip, kad langų žaliuzės pasikeltų tuomet, kai į langus plieskia saulė, kuri nemokamai sušildo patalpas. Ir atvirkščiai: žaliuzės gali nusileisti kai, pvz., naktį, už lango siaučia vėjas.

3 būdas. Optimaliai vėdina. „Kai kurie žmonės taupo šilumą užkamšydami namuose ventiliacijos angas ar visą žiemą neatidarinėdami langų. Bet taip gyventi nehigieniška“, – sakė Raimundas Skurdenis. Išmaniuosiuose namuose automatizuotos šildymo ir patalpų vėdinimo sistemos veikia išvien. Pavyzdžiui, vos tik patalpoje atidaromas langas, sistema mažina šildymą tam, kad šiluma neišeitų per langą. Davikliai nuolat fiksuoja oro kokybę, atvirus / uždarytus langus ar duris, todėl optimaliai šildomos arba vėdinamos tik tos patalpos, kuriose tai daryti reikia. Pavyzdžiui, sistemą galima užprogramuoti taip, kad name būtų vėdinami tik tie kambariai, kuriose yra žmonių, gyvūnų ar net augalų.

4 būdas. Optimalus apšvietimas. Žiemą, kai dienos trumpos, elektros sunaudojama daugiau. O ką pasakytumėte, jei jūsų namas sugebėtų išnaudoti natūralius šviesos šaltinius? Išmaniajame name šviestuvų intensyvumą reguliuojama jutikliai. Todėl šviestuvai nešvies ryškiausiai tuomet, kai yra papildomų šviesos šaltinių. Kai apšvietimas įsijungia, davikliai matuoja patalpose esantį šviesos intensyvumą ir veikia tiek, kiek reikia. Dienai už lango blėstant, šviesa kambariuose automatiškai darysis vis ryškesnė. Tokie šviestuvai leidžia taupyti keliais aspektais: kai tausojama energija, ir šviestuvai veikia mažesniu galingumu, tad elementai, lempos ir visa kita elektronika nesusidėvės žymiai ilgiau.

Išmaniųjų namų šviestuvai leidžia rinktis dar vieną alternatyvą: šviesa automatiškai išsijungs tose patalpose, kuriose jūsų nėra. Tad nebeteks jaudintis ar pyktis su aplinkiniais dėl kitame namo gale paliktos ar per naktį vonioje degusios šviesos.

5 būdas. Didesnė nekilnojamojo turto vertė. Perkant ar parduodant namus ir butus, svarbus šiuolaikinis kriterijus – ekonominis efektyvumas. „Veiksmingai taupyti leidžiančios išmaniosios sistemos – investicija į nekilnojamojo turto vertę ateityje.

 

Panašūs straipsniai

Leave a Comment