Lietuvos turistai namo negrįžta net susirgę

Šių metų atostogų sezoną apibendrinantys draudikai atkreipė dėmesį į mūsų šalies poilsiautojų ištvermę – lietuviai linkę atostogas pratęsti bet kokia kaina, net ir sirgdami. Paūmėjusios ligos ar nauji susirgimai išvykusiesiems poilsiauti svetur netampa priežastimi nutraukti atostogas ir važiuoti gydytis namo.

„Mūsų šalies gyventojai, apsidraudę kelionių draudimu, dažniau yra linkę gydytis svetur ir pratęsti atostogas, net jei jos bus užsienio medikų draugijoje ar ligoninėje. Į Lietuvą mūsų turistai grįžta tik sulūžus kaulams, nors taip pat ne visada – vienas vaikinas, lūžus delnakauliui, grįžo tik po mėnesio. Kartais grįžti priverčia itin ūmi būklė, kuomet iš lėktuvo turistas transportuojamas tiesiai į gydymo įstaigą Lietuvoje”, – pasakojo „PZU Lietuva” asmens žalų ekspertas Gražvydas Judickas.

Pasak jo, dažniausios vasarojančiųjų užsienyje ligos – viduriavimas, ausų uždegimai, viršutinių kvėpavimo takų uždegimai – toli gražu netampa priežastimi nutraukti atostogas. Turistai kreipiasi vietos medikų pagalbos ir toliau gydosi atostogoms pasirinktoje šalyje.

„PZU Lietuva” ekspertas pasakoja, kad daugiausiai gydymas kainuoja senosiose ES šalyse, pigiau – Turkijoje, Egipte, Bulgarijoje. Antai ūmaus viduriavimo (gastroenterito) gydymas svyruoja nuo 70 iki 300 ir daugiau eurų. Dažniausiai šią vasarą turistai keliavo, taigi ir susirgo, Turkijoje, Bulgarijoje, Egipte, Graikijoje (Rodo saloje).

Tiesa, kainomis nė viena šalis nekonkuruoja su JAV – iš ten gaunamos tūkstančius ar dešimtimis tūkstančių dolerių siekiančios sąskaitos už gydymą.

„Neretai atostogas sugadina ir paūmėjusios lėtinės ligos – nugaros skausmai, pakilęs kraujo spaudimas, inkstų akmenligė ir pan. Žinodami apie savo negalavimus, klientai jų gydymu turėtų pasirūpinti dar namuose, o į kelionę reikėtų vežtis reikalingų vaistų ir žinoti, ką daryti, jei tokios būklės paūmėja. Tokiu atveju kiltų mažiau nemalonumų per atostogas”, – sakė „PZU Lietuva” asmens žalų ekspertas Gražvydas Judickas.

Jis pabrėžė, kad kelionėse dažniausiai pasitaikančias ligas sukelia tos pačios priežastys – higienos stoka pietų šalyse, maisto ypatumai, dideli temperatūrų svyravimai lauke ir kondicionuojamose patalpose.

„PZU Lietuva” ekspertas teigia, kad draudikai rengiasi naujai atostogautojų bangai, kuri rudenį išvykstama į pietų šalis pratęsti vasaros. Keliautojams G.Judickas pataria plauti rankas, vaisius, atidžiau valgyti termiškai neapdorotus produktus, įvertinti kulinarinio smalsumo riziką ir vengti pirkti maistą gatvėje.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment