Medaus mėnuo – kaip susiplanuoti kelionę?

Vykstate medaus mėnesio pirmą kartą ir, žinoma, tikitės, kad jis bus vienintelis. Taigi nenuostabu, kad neturite šių išskirtinių atostogų planavimo patirties. Todėl gali pasitaikyti gana komiškų situacijų, kai vietoje romantiško pikniko smėlėtame paplūdimyje teks kramsnoti sumuštinius greito maisto užkandinėje. Gali nutikti ir dar blogiau – atvykę į oro uostą į išsvajotąją kelionę neišskrisite dėl netvarkingų dokumentų. Todėl planuojant medaus mėnesį rekomenduojama patarimų klausti specialisto.

Kada keliauti?

Tradiciškai medaus mėnesio sezonas tęsiasi nuo balandžio iki spalio, o populiariausia medų kopinėti būtent liepą bei rugpjūtį. Tuomet geriausi viešbučiai išgraibstomi akimirksniu. „Tai nė kiek nestebina, nes šiuo metu orai geriausi“, – sakė kelionių agentūros „Fridmis“ konsultantė Aušra Dambravaitė.

Ji teigė, jog norint galima suorganizuoti jaunųjų skrydį iškart po vestuvių pokylio, bet tokių pageidavimų sulaukiama ypač retai. Dažniausiai medaus mėnesio keliaujama praėjus dviem trims dienoms po vestuvių.

Kada planuoti romantiškas atostogas?

Liepa, rugpjūtis yra patys karščiausi, bet kartu ir labiausiai vertinami bei populiariausi sezono mėnesiai, tad kainos būna aukštesnės. Vis dėlto planuojant kelionę iš anksto tikrai galima rasti patrauklių variantų. Geriausia pradėti planuoti kelionę – prieš pusmetį iki vestuvių. „Taip ne gausite patinkantį viešbutį, bet ir sutaupysite, – sakė A. Dambravaitė. – Kelionių organizatoriai taiko patrauklias išankstinio kelionės paketo įsigijimo sąlygas ir specialią nuolaidą jaunavedžiams. Tad jei planuojate kopinėti medų vasarą, kelionę geriausia pirkti dar prieš Naujuosius“.

Jei iš anksto pasirūpinti skrydžiu ir viešbučiu nepavyko – nenusiminkite. Specialių pasiūlymų jaunavedžiams daugiausiai skelbiama gegužės mėnesį. „Šiuo metu dar turime šiek tiek gerų pasiūlymų išskirtiniams viešbučiams būtent liepai ir rugpjūčiui. Tačiau populiariausios, gražiausios vietos greitai išgraibstomos, tad vertėtų paskubėti“, – patarė A. Dambravaitė.

Kokias šalis rinktis?

„Tez Tour“ duomenimis, net apie 90 proc. jaunavedžių yra linkę rinktis pasyvų poilsį salose, gamtos apsuptyje. Poros dažniausiai pageidauja gražios aplinkos bei viskas įskaičiuota maitinimo tipo, o konkrečios vietos pasirinkimą lemia finansai.

„Jei pora gali skirti didesnę sumą, rekomenduojame egzotiką – Maldyvų, Karibų (Dominikos respubliką, Kubą), Tailando salas arba Jungtinių Arabų Emyratus, – sakė A. Dambravaitė. – Tailandas ypač tiks tiems, kurie planuoja  vestuves rudenį ar žiemą.  Šios šalies salos populiarios dėl patogaus skrydžio ir patrauklios kainos. Be to, Tailande galima rasti visko: gamtos, paplūdimių, egzotikos ir komforto.“

Jei biudžetas kiek kuklesnis, siūloma rinktis žavingąsias Kretą, Maljorką, Rodą – dėl mažesnio atstumo šios kelionės yra kiek pigesnės. Taip pat populiarėja Sardinija ir Kipras. „Tai salos, kur galima ne tik romantiškai pailsėti, bet ir daug pamatyti, – patarimus dalijo konsultantė. – Sardinija garsėja balto smėlio paplūdimiais, tradicine vietos virtuve bei nuoširdžiais vietos gyventojais. O Kipras nustebins įvairove – salose yra ir kalnų, ir įspūdingų uolų, ir smėlio paplūdimių. Abejingų nepaliks pasaulyje garsėjantis kiprietiškas vaišingumas.

Medų kopinėti patariama ir smėlėtais paplūdimiais garsėjančioje Bulgarijoje. Vasarą šioje šalyje vyrauja nuostabus oras, be to, galima rasti puikių viešbučių už kiekvienam prieinamą kainą. Populiarėja ir Barselona, apie kurios romantiką byloja net filmai: „Viki, Kristina, Barselona“, „Ispaniški apartamentai“ ir kiti. Nemažai porų pasirenka Turkiją, kuri išsiskiria ypatingu personalo paslaugumu, turtinga virtuve bei išpuoselėta viešbučių aplinka.

Ką reikia pasakyti kelionių konsultantui?

Visų pirma – koks numatytas kelionės biudžetas. Antra – lūkesčiai ir asmeniniai pomėgiai. „Galite neįvardinti tikslios kelionės krypties, tačiau turite pasakyti, ką tikitės rasti, pamatyti, paragauti ar ką norėsite veikti nuvykę, – komentavo A. Dambravaitė. – Kelionių agentas taip pat nori išgirsti, ką veikiate laisvalaikiu, kokią aplinką bei stilių mėgstate, koks maistas, paplūdimiai, gamta jums patinka ir t. t. Jei įvardinsite visus šiuos kriterijus, bus tikrai lengva parinkti tinkamiausią šalį bei viešbutį ir padaryti jūsų atostogas nepamirštamomis“.

Taip pat būtinai paaiškinkite, jog vykstate švęsti medaus mėnesio –galite sulaukti malonių staigmenų. Pavyzdžiui,- išskirtinių sutiktuvių ir sveikinimų šampano, gėlių bei vaisių kambaryje, romantiškos vakarienės pajūryje, nemokamo masažo dviem ir pan.

Svarbu pasirūpinti dokumentais

Pasitaiko atvejų, kai poros atvykę oro uostą taip ir neišskrenda į kelionę. Taip gali atsitikti dėl netvarkingų dokumentų. Pirkdama kelionę jaunoji turi tiksliai įvardinti tą pavardę, kuri įrašyta dokumente „Jei bus keliaujama po poros mėnesių, pasas greičiausiai bus pakeistas ir pavardė bus „-ienė“. Jei kelionėn vyksite vos po kelių dienų įregistravę santuoką – vis dar „-aitė“ arba„-ytė“. Jei pase ir kelionės dokumentuose pavardės nesutaps, medaus mėnesį greičiausiai teks praleisti namuose, – įspėjo kelionių konsultantė.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment