Nuo išmaniųjų džiovyklių iki gigantiškų televizorių

Pasaulyje kasdien sukuriama ir atnaujinama kone dešimtį prietaisų. Iš kelių tūkstančių technikos naujovių daugiau nei 40 proc. kasmet pasiekia Lietuvos prekybos centrus. Prieš porą metų rinkdamiesi techniką lietuviai dažniausiai atsižvelgdavo į kainą, tačiau šiandien apsisprendimą vis labiau lemia prietaiso kokybė, technologiniai sprendimai bei prekės ženklas. „Technoramos” el.parduotuvės vadovas Algirdas Daniela prognozuoja, kad kitais metais taps populiarūs itin didelės įstrižainės televizoriai, trys viename kompiuteriai bei išmanioji buitinė technika.

Lietuviai renkasi didelės įstrižainės televizorius

Naujų televizorių modelių Lietuvos prekybos centruose sulaukiama daugiausiai – apie 300 atnaujinimų kasmet. Vartotojai vis labiau žvalgosi į didesnės įstrižainės televizorių ekranus. Jau galima įsigyti „milžinišką“ 85 colių televizorių. Savaime suprantama, didelių įstrižainių televizoriai turi garantuoti ir kokybiškos raiškos vaizdą, todėl gamintojai siūlo naujausių technologijų 4K televizorius su keturis kartus didesne raiška nei „Full HD“ standartas.

Televizoriai ne tik didėja, bet ir išmanėja. Valdymas balsu ar ranka, daugybė funkcijų, galimybė naudotis internetu – visa tai siejama su artimiausių metų tendencijomis. „Domėjimasis naujovėmis paprastai persismelkia į visas prietaisų sritis. Kas perka išmanųjį telefoną, pirks ir išmanųjį televizorių.“ – pastebi A. Daniela.

Ryškiausia kitų metų tendencija – prietaisai „viskas viename“

Viena perspektyviausių technikos naujovių 2014 metais – išmanusis rašiklis, kuris leidžia užrašytą tekstą išsaugoti nešiojamame ar planšetiniame kompiuteryje skaitmeniniu formatu. Tikimasi, jog populiarumo sulauks Wi-Fi kortelių skaitytuvai išmaniesiems prietaisams, kuriais  perkelti duomenis galima be jokių laidų. Ypač madingi tampa „viskas viename“ įrenginiai (monitoriai su liečiamu ekranu ir integruotu kompiuteriu). Populiarumo sulauks naujieji 3 viename kompiuteriai. Toks „transformeris“ turi du procesorius, dvi operacines sistemas, dvi baterijas ir atskirus atminties įrenginius. Planšetė, įstatyta į klaviatūrą, tarnauja kaip nešiojamas kompiuteris, o klaviatūra, prijungta prie atskiro monitoriaus, veikia kaip stacionarus kompiuteris. Naujasis prietaisas atstos keltą įvairiausių įrenginių, ir nebereikės pergyventi, kad kuris nors svarbus „failas“ liko kitame įrenginyje.

Išmanioji buitinė technika mus užkariaus

Prognozuojama, kad išmaniosios orkaitės, šaldytuvai, skalbyklės, džiovyklės, dulkių siurbliai-robotai ir kiti prietaisai greitai pakeis įprastą buitinę techniką. Specialistai atkreipia dėmesį, kad išmanieji prietaisai ne tik palengvina buities darbus, bet ir mažina vandens ir elektros sąskaitas.

Šį mėnesį „Technoramos“ parduotuvėse pasirodė nauja SAMSUNG džiovyklė, kurioje įdiegta šilumos siurbimo technologija džiovina drabužius. Džiovyklę  galima ją prijungti prie mobiliojo telefono. Todėl, apie išdžiūvusius skalbinius iškart būsite informuotas telefonu. Tai ypač aktualu stokojantiems laiko ir nemėgstantiems lyginti. Buitinių ir kitų virtuvės prietaisų sąsaja su išmaniaisiais telefonais – tendencija, kuri populiarėja kartu su tobulėjančiais išmaniaisiais IT prietaisais.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment