Kodėl vyrai mieliau renkasi gražias moteris?

2013 m. gegužės 27 d., Vilnius – Lietuvos mokslų akademijos išleista mokslo populiarinimo serijos knyga „Raudonoji karalienė“ ne tik pasakoja apie lytį ir žmogaus prigimties evoliuciją, bet ir siūlo atsakymus į kasdienius visus dominančius klausimus. Knygą nemokamai galima atsisiųsti iš LMA interneto svetainės.

„Raudonosios karalienės“ autorius – Matt Ridley – yra ne tik D.Britanijos Lordų rūmų narys, bet ir žinomas žurnalistas, mokslo populiarintojas. Lietuvių kalba išleistoje knygoje M.Ridley klausia, kodėl egzistuoja lytiškumas, narsto molekulinės biologijos, genetikos, ekologijos specialistų hipotezes, vienas iš jų atmesdamas, kitas plėtodamas ir pagrįsdamas.

Remiantis genetikos subtilybėmis ir kultūriniu vystymusi knygoje bandoma atsakyti į klausimus, kas nulemia kūdikio lytį, kokį poveikį ateities kartoms daro kraujomaiša, kodėl vyrai mieliau renkasi gražias moteris ir kas iš tiesų vilioja – moterys ar vyrai?

Lietuvos mokslų akademijos ekspertų grupė yra sudariusi aktualių ir pasaulyje žinomų mokslo populiarinimo knygų sąrašą Lietuvai, pagal kurį ir leidžiamos visos serijos knygos lietuvių kalba. Po 1 tūkstantį egzempliorių išleistos knygos popieriniu formatu platinamos mokslo įstaigoms bei bibliotekoms, o visi besidomintys gali nemokamai atsisiųsti knygos elektroninę versiją iš http://lma.lt/media/k2/attachments/Raudonoji_karaliene.pdf .

Lietuvos mokslų akademija – pagrindinė valstybės institucija, vykdanti mokslo populiarinimo veiklą. Projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“ Lietuvos mokslų akademija įgyvendina kartu su partneriais pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos prioritetą „Tyrėjų gebėjimo stiprinimas“.

Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, juo siekiama padėti didinti tyrėjų skaičių ir mažinti jų amžiaus vidurkį Lietuvoje. Mokiniams ir jaunimui skleidžiamos ir gilinamos žinios apie mokslą ir technologijas, moksle skatinama lyčių lygybė.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment