Turto vertinimui – nauja mobilioji aplikacija

Lietuvoje startavusi pirmoji šalyje mobilioji būsto vertės nustatymo paslauga leis paspartinti būsto pirkimo-pardavimo procesą, išvengti klaidų ir šališkumo. „Vieno langelio“ principu veikianti aplikacija „ntGuru“ vartotojams leidžia nemokamai sužinoti informaciją apie Registrų centre užregistruotų būsto sandorių vertę bet kurioje Lietuvos vietoje, įvertinti dominančių objektų kainas, taip pat susisiekti su būsto pardavėjais ir bankais.

Mobiliąją aplikaciją pristačiusios rinkodaros paslaugų bendrovės „Dataworld“ direktorės Aušros Čepienės teigimu, šis įrankis yra nešališkas nekilnojamojo turto (NT) kainų analitikas delne, atveriantis iki šiol neišnaudotas galimybes Lietuvos nekilnojamojo turto rinkoje.

„Būsto besižvalgantis vartotojas, čia ir dabar sužinojęs dominančioje vietovėje įvykdytus pardavimo sandorius ir vidutinę būsto kainą, gali įsivertinti realias savo finansines galimybes, o turimus duomenis naudoti kaip derybinį įrankį. Profesionalui ši programėlė tarnaus kaip operatyvi objektyvios turto kainos nustatymo priemonė“, – sakė A. Čepienė.

Duomenys apie būsto vertę pageidaujamoje vietoje „čia ir dabar“

Programa „ntGuru“ galima naudotis pasitelkiant padėties nustatymo GPS sistemą. Pavyzdžiui, vaikštant po miestą vartotojui pakanka spustelti mygtuką „buto vertė esamoje vietoje”, ir iš karto gaunami naujausi duomenys apie šioje vietoje įvykdytus būsto pardavimo sandorius bei jų vertes.

Norint sužinoti būsto kainas bet kurioje kitoje Lietuvos vietoje, tereikia mobilaus įrenginio ekrane pasirinkti adresą – miestą, rajoną ar gatvę, kambarių skaičių, buto plotą ar šildymo tipą, ir programėlė informuos, kokie ir kokiomis sumomis buvo įvykdyti nekilnojamojo turto sandoriai šioje vietoje per pastaruosius 12 mėnesių, taip pat pateiks kainų vidurkius.

Programėlėje taip pat įdiegtos papildomos funkcijos, leidžiančios vieno klavišo paspaudimu susisiekti su pasirinkto NT pardavėju, pateikti užklausą dėl turto įvertinimo bei pasiteirauti banko finansinių sąlygų būstui įsigyti.

Nemokama programa tiria būsto kainas visoje Lietuvos teritorijoje, neatmetamos ambicijos išplėtoti paslaugą ir kaimyninėse valstybėse. Mobiliųjų įrenginių vartotojai „ntGuru“ programą gali parsisiųsti iš „iTunes“ ar „Google Play“ parduotuvių.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment