Savaitgalį su šeima – į Rygą!

Ryga, vienas žaviausių Baltijos šalių miestų, yra tarsi gyvas muziejus, kviečiantis išbandyti įvairias laisvalaikio praleidimo formas – nuo įspūdingų architektūrinių paminklų ir muziejų lankymo, smagių pramogų Rygos zoologijos sode ar Livu vandens pramogų parke, iki naujų kulinarinių pažinimų ir nepamirštamų pasivaikščiojimų po kerinčias Latvijos sostinės apylinkes ir muziejus po atviru dangumi.

Patogiai ir greitai pasiekiama kaimynų latvių sostinė – paprastas ir nebrangus būdas visai šeimynai trumpam pakeisti aplinką, smagiai praleisti laiką ir puikiai pailsėti. Pavyzdžiuui, ar kada teko matyti, kaip pietauja flamingai, kokio dydžio pietų porcija patiekiama begemotui, kokio ilgio žirafos liežuvis ar ką valgyti mėgsta lemūrai ir surikatos? Visa tai pamatyti galite Rygos zoologijos sode dalyvaudami atvirame gyvūnų maitinime, kuris vasaros sezono metu vyksta kasdien nuo 11:30 iki 14:15. Beje, Nacionalinis Rygos zoologijos sodas, veikiantis jau daugiau kaip 100 metų, ir didelius, ir mažus lankytojus kviečia susipažinti net su keliais tūkstančiais gyvūnų, paukščių ir vabzdžių, kurių iš viso čia yra daugiau nei 400 skirtinų rūšių.

Rygos zoologijos sodas įsikūręs didžiausiame miesto parke Mežaparks, kurį pasiekti galite su Retro Tram – XX a. pradžios tramvajaus kopija, kuris savaitgaliais ir šventinėmis dienomis kursuoja nuo Radio gatvės iki pat Mežaparks. Šis parkas – tai vienas didžiausių miškų mieste, kviečiantis ramiai pasivaikščioti Kišezers ežero pakrante ar smagiai praleisti laiką „Mežakakis” (liet. Miško katė) nuotykių parke. „Mežakakis” jūsų laukia šeši pagal sudėtingumą suskirstyti maršrutai, kurių lengviausius įveiks ir jauniausi šeimos nariai. Visas 78 kliūtis, kurios įkurtos nuo 1 iki 15 metrų aukštyje, įveikti jums prireiks poros valandų, per kurias ne tik išbandysite savo jėgas, bet kartu ir pasimėgausite aktyvaus laisvalaikio malonumais gryname ore.

Lankantis Rygoje taip pat nevertėtų pamiršti vieno seniausių Europoje muziejų po atviru dangumi – Latvijos etnografinio Open Air muziejaus, įkurto dar 1924 metais. Čia 87.66 hektarų teritorijoje susipažinsite su 118 istorinių pastatų iš visų Latvijos regionų nuo XVII a. iki 1930-ųjų pradžios, galėsite aplankyti valstiečių, žvejų, amatininkų (puodžių, šaukštų drožėjų ir daugelio kitų) istorinius namus, kuriuose įkurtos nuolatinės namų apyvokos daiktų ir darbo priemonių ekspozicijos. Latvijos etnografinis muziejus po atviru dangumi kiekvieną vasarą kviečia į įvairius tradicinės liaudies muzikos festivalius, muges, darbo vietas čia įkūrę amatininkai, tad galėsite ne tik susipažinti su senovės amatų kultūra, bet ir stebėti, kaip gimsta tikri meno kūriniai.

Iš arčiau susipažinti su romantišku ir istoriniu Rygos senamiesčiu ir Art Noveau stiliaus architektūros pastatais galite pėstute ar važiuodami arklių traukiama karieta, kuri nuveš jus siauriomis gatvelėmis pro senąsias bažnyčias ir viduramžius menančius pastatus. Pasirinkę vieną iš trijų siūlomų maršrutų galėsite išvysti Rygos Katedros aikštę, Rygos pilį, Juodagalvių riterių rūmus, kurie pirmą kartą paminėti dar 1334 metais. Mažuosius Rygos lankytojus nudžiuginti galėsite pasiekę Bastejkalns (parką, kuriame anksčiau buvo išdėstytos gynybinės pozicijos) – čia lauks smagus pasijodinėjimas poniais.

Norėtumėte pakilti į orą nuo batuto ar su katapulta? O gal pasisupti karuselėje? Atvykę į Rygą apsilankykite „Lido” atrakcionų parke. Čia galėsite įsitraukti į kūrybinę ir rekreacinę veiklą kartu su visa šeima, smagiai praleisti laiką išbandant kvapą gniaužiančias pramogas ir 22 skirtingus atrakcionus, tarp kurių – vaikų taip mėgiami batutai, pripučiami atrakcionai, traukinukai, 5D atrakcionai ir daugybė kitų. „Lido” atrakcionų parkas visus išalkusius kviečia paskanauti tradicinės latviškos virtuvės patiekalų „Lido užkandinėje”, kurioje rasite ir specialų meniu vaikams.

Iš bet kurio Lietuvos miesto ar miestelio automobiliu Ryga pasiekiama vos per kelias valandas (lėktuvu užtrunkama tik vieną valandą), tad kodėl nesuplanavus savaitgalio ar ilgesnių atostogų su šeima Rygoje?

Daugiau sužinoti apie lankytinas vietas ir pramogas, kurias verta išbandyti Rygoje, galite rasti LiveRiga interneto svetainėje www.LiveRiga.com. Čia ne tik pirmieji sužinosite apie naujausius pasiūlymus turistams, galėsite patogiai užsisakyti viešbučio kambarį ar skrydį į Rygą, bet ir galėsite susiplanuoti savo laisvalaikį Latvijos sostinėje ir gauti naudingų patarimų, kaip smagiai ir komfortabiliai praleisti laiką Rygoje. Išsamiau apie Rygos siūlomas veiklas galite sužinoti ir LiveRiga socialiniuose tinkluose:

Klausk apie Rygą – http://twitter.com/#!/liveriga

Ryga nuotraukose – http://www.flickr.com/photos/liveriga

Pamėk Rygą – http://www.facebook.com/LIVERIGAcom

Atrask Rygą – https://foursquare.com/liveriga

Panašūs straipsniai

Leave a Comment