Bliuzo naktyse – tarptautiniai atlikėjai

Šiemet 20 metų jubiliejų švęsiantis festivalis „Bliuzo naktys 2012” pradeda rinkti komandą, pirmąjį liepos savaitgalį dvi naktis iki aušros bliuzo garsais užliesiančią Lūksto ežero pakrantę (Varniai, Telšių raj.). Jubiliejinėje fiestoje pasirodys gausi tarptautinė kompanija – žinomas JAV gitaristas ir vokalistas John Mooney su Naujojo Orleano komanda „Bluesiana”, bliuzo ir jam artimų stilių atlikėjai iš įvairių Europos šalių – „Krissy Matthews Band” (Didžioji Britanija, Lenkija), „Copenhagen Slim” (Danija), „Dramamama” (Estija), „Coolmans Report” (Latvija), „The Road Band” su Y. Bush (Lietuva, JAV).

„Festivalio jubiliejaus proga žiūrovams padovanosime įvairiomis bliuzo kryptimis pagardintą muzikos stilių puokštę. Be anksčiau skelbto trimito virtuozo ir vokalisto Boney Fields iš JAV, festivalyje koncertuos dar daugiau bliuzo tėvynės atstovų, taip pat žinomi atlikėjai iš senojo kontinento. Be to, ir toliau tariamės dėl dar kelių Europoje ir už Atlanto žinomų bliuzmenų pasirodymo „bliuznakčių” 20-mečio fiestoje”, – sakė festivalio „Bliuzo naktys 2012” prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.

1955 m. gimęs gitaristas ir vokalistas John Mooney gimtosiose Jungtinėse Valstijose išgarsėjo kaip unikalaus muzikos stiliaus pradininkas, sujungęs senojo Delta bliuzo skambesį su foniniais funky ritmais. Kaip gitaristas, jis ypač žinomas virtuozišku grojimu „slide” gitara.

Gimęs Niujorko valstijoje, sulaukęs 21 metų J. Mooney persikėlė į Naująjį Orleaną, kur iki šiol ir tęsia sėkmingą muzikinę karjerą. 1981 m. bliuzmenas sukūrė savo grupę „Bluesiana”, su kuria koncertuoja iki šiol. Per savo ligšiolinę karjerą J. Mooney su savo grupe išleido 12 albumų. 2006 m. išleistas „Big Ol‘ Fiya” labiausiai prestižinėje JAV bliuzmenų apdovanojimų ceremonijoje „Blues Music Awards” pelnė geriausio šiuolaikinio bliuzo albumo metų nominaciją.

„Bliuzo naktyse” pasirodysianti grupė „Krissy Matthews Band” – jaunojo britų gitaros virtuozo Krissy Matthews vedinas Didžiosios Britanijos ir Lenkijos atlikėjų kolektyvas. Būdamas vos 19 metų amžiaus, K. Matthews jau kelerius metus stulbina muzikos kritiku moderniu, tačiau tuo pačiu ir itin brandžiu bliuzo muzikos atlikimu. Dar būdamas paauglys Krissy su didžiuliu pasisekimu pasirodė daugelio Didžiosios Britanijos TV ir radijo stočių koncertuose, o nuo 2010 metų rengia koncertinius turus ir kitose Europos šalyse.

Praėjusių metų turo metu Krissy su savo grupe aplankė 15 šalių, kur surengė daugiau nei 50 pasirodymų. „Bliuzo naktyse” įvyks pirmasis jaunojo britų supertalento pasirodymas Lietuvoje.

Dar vienas jubiliejinių „bliuznakčių” svečias – gitaristas, vokalistas ir lūpinės armonikėlės atlikėjas Nisse Thorbjorn, atvyksiantis su savo grupe „Copenhagen Slim” pseudonimu. 2009 metais šis atlikėjas pripažintas geriausiu Danijos bliuzo atlikėju. „Copenhagen Slim” garsėja netradiciniu moderniu senųjų Čikagos ir Delta bliuzo stilių atlikimu.

Lietuvos bliuzo legendos „The Road Band”, kaip ir festivalis „Bliuzo naktys”, šių metų vasarą švęs savo 20 metų jubiliejų. 11 albumų išleidę bliuzo scenos vilkai gerai žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse, o jos lyderis, vokalistas ir muzikantas Aleksandr Belkin yra įtrauktas į oficialų geriausių pasaulio lūpinės armonikėlės atlikėjų sąrašą. „The Road Band” jubiliejiniame festivalyje Varniuose pasirodys kartu su universalaus talento dainininke ir muzikante Yolanda Bush (Čikaga, JAV).

Tradiciškai į „Bliuzo naktis” pakviesti ir kaimyninių šalių bliuzo atlikėjai. Varniuose pasirodys 2008 m. susikūrusi, kasmet vis didesnio kritikų ir gerbėjų dėmesio sulaukianti bliuzroko grupė iš Estijos „Dramamama”, taip pat dar vieni bliuzroko atlikėjai iš Latvijos „Coolmans Report”.

Liepos 6-7 d. vyksiančiose 20-tosiose „Bliuzo naktyse” legendinį Vudstoką primenančią laisvės atmosferą papildys įvairūs meno, sporto, pramoginiai renginiai ir akcijos, o tradiciniai „jam session” nenutrūkstamai skambės iki pat paryčių.

Atlikėjų klipai vaizdo įrašų svetainėje „Youtube”:

• John Mooney – http://www.youtube.com/watch?v=Uu136rUAC6E&feature=related

• „Krissy Matthews Band” – http://www.youtube.com/watch?v=dnIjGxoe9sg

• Yolanda Bush ir „The Road Band” – http://www.youtube.com/watch?v=75sAYkLkv5o

Panašūs straipsniai

Leave a Comment