Kaip saugiai naudotis mokėjimo kortelėmis užsienyje

Gražiausias metų šventes daug kas planuoja sutikti užsienio šalyse. „Swedbank” specialistai primena švenčių įkarštyje neprarasti budrumo atsiskaitant banko mokėjimo kortelėmis.

„Keliautojų pamėgtose vietose galime susidurti ne tik su kišenvagiais, bet ir banko mokėjimo kortelių duomenis nuskaitančiais sukčiais. Dėl to į užsienio keliones vykstantys žmonės turi išlikti budrūs. Kelios paprastos taisyklės padės garantuoti pinigų saugumą ir ramią kelionę”, – sako „Swedbank” elektroninių kanalų departamento vadovė Lina Žemaitytė, pristatydama trumpą video instrukciją, kaip saugiai naudotis banko kortele.

Nesiskirkite su kortele nė minutei

Tai svarbiausia taisyklė atsiskaitant mokėjimo kortele. „Jus aptarnaujantis darbuotojas neturi teisės išsinešti kortelės į kitą patalpą. Jeigu kortele atsiskaitote kavinėje, kurioje nėra nešiojamo kortelių skaitytuvo, palydėkite padavėją iki baro, kuriame jis įrengtas. Įtarimą turėtų sukelti po prekystaliu paslėpti skaitytuvai. Gali būti, kad tokiu būdu bandoma nuskaityti mokėjimo kortelės duomenis„.

Saugokite PIN kodą

Tačiau net ir pavogę kortelės duomenis bei pasigaminę jos kopiją, sukčiai negalės pavogti jūsų sąskaitoje esančių pinigų nežinodami kortelės PIN kodo. Lietuvoje, kaip ir kitose ES šalyse, išduodamos banko mokėjimo kortelės turi mikroschemą, lustą. Tai daug saugesnė technologija nei kortelių, kuriose duomenys įrašomi tik į magnetinę juostelę ir atsiskaitant užtenka savininko parašo. Jomis vis dar galima atsiskaityti JAV, Azijos šalyse. Mokant lustine kortele visada privaloma įvesti PIN kodą.

„Rinkdami PIN kodą bet kurioje viešoje vietoje – parduotuvėje, degalinėje, kavinėje, bankomate – jį pridenkite kita ranka ar pinigine taip, kad niekas negalėtų pamatyti. Elementarus saugumas – nelaikyti PIN kodo kartu su mokėjmo kortele ir jokiu būdu nerašykite jo ant mokėjimo kortelės”.

Stebėkite sąskaitą

Specialistai pataria nuolat tikrinti su banko kortele susietos sąskaitos balansą. Pastebėję įtartiną pinigų nurašymą ar pervedimą arba jeigu įtariate, kad galėjo būti neteisėtai nuskaityti duomenys, nedelsdami informuokite banką. „Parsisiuntus specialią mobiliojo telefono programėlę, kontroliuoti sąskaitos balansą labai paprasta, o išmanųjį- pakanka papurtyti ir ekrane tą pačią akimirką matomas sąskaitos likutis”, – sako L. Žemaitytė.

„Swedbank” atstovė pataria , kad vykstant į kelionę saugumo sumetimais galima nusistatyti kortelės lėšų dienos limitą. Šį limitą galima didinti arba mažinti.

Video instrukcija, kaip apsisaugoti nuo banko mokėjimo kortelės duomenų vagystės: http://www.youtube.com/watch?v=xfaaYeWASaQ&feature=youtu.be

 

Panašūs straipsniai

Leave a Comment