Keturios keliautojų klaidos

Į kelionę išvykstame pailsėti nuo rutinos, paieškoti naujų vėjų ar net įkvėpimo šaltinių. Tačiau ar džiūgaudami ir nekantriai laukdami išvykos visada apgalvojame visas detales, kurios gali apkartinti net ir iki smulkmenų suplanuotą kelionę? Edmundas Pavlovas, patyręs keliautojas ir tarptautinių kelionių organizatoriaus „Eurolines“ vadovas, pasakoja, kokias klaidas dažniausiai darome keliaudami ir pataria, kaip jų išvengti.

  1. Bijome keliauti vieni

Esate įsitikinę, kad nieko nėra smagiau nei keliauti su antrąja puse, šeimos nariais ar artimiausiais draugais? Anot E. Pavlovo, patyrę keliautojai nebijo į nuotykius svečioje šalyje leistis vieni, priešingai – kai kurie to netgi trokšta.

„Visais metų laikais žmonės keliauja skirtingai – poromis, su vaikais, su draugų kompanija, tačiau pastaruoju metu pastebima tendencija, kad atėjus vasarai padaugėja vienišų keliautojų. Jie vyksta į užsienį – pas draugus ar giminaičius, o kai kurie tiesiog išsiruošia tyrinėti naująjį kraštą vienui vieni“, – pasakojo E. Pavlovas.

Pavlovas tikino, kad kelionės vienam nereikėtų baimintis – tai puiki proga susipažinti su naujos šalies kultūra, išbandyti savarankiško keliavimo įgūdžius bei plėsti pažinčių ratą. Išsiruošus į svečią šalį vienam, lengviau tampa planuoti ne tik kelionės biudžetą, bet ir maršrutą – priklausome tik patys nuo savęs. „Kiekvieno iš mūsų kelionių interesai ir prioritetai gali skirtis, tad ir vykstant su didele draugų kompanija, vietos, kurias seniai troškome pamatyti, kartais gali ir telikti tik planais“, – teigė keliautojas.

  1. Norime nuveikti per daug

Dažnai prieš kelionę išsikeliame sau neaprėpiamus tikslus ir norime naujame mieste pamatyti viską – nuo populiariausių lankytinų vietų iki tik vietiniams žinomų miesto kampelių. O kur dar įvairios lauko pramogos, zoologijos sodai, vandens parkai, kuriuose veiklos pakaktų visai dienai.

„Užsibrėžkite tikslą, ką konkrečiai norite pamatyti ir kur nueiti. Būnant dvi dienas didesniame mieste nepavyks aplankyti visų jame esančių muziejų, katedrų ar išvaikščioti didžiulius parkus“, – įspėjo E. Pavlovas.

Neturintiems daug laiko, bet trokštantiems pamatyti kuo daugiau vienos kelionės metu, patyręs keliautojas pataria pasivaikščioti senamiesčiu – ne tik susipažinsite su miesto istorija, bet ir galėsite atsipūsti jaukiose kavinukėse ar užsukti į vietines parduotuves.

  1. Planuojame per mažai

Aukso vidurį rasti sunku – arba norime aprėpti per daug, arba išvyką planuojame iš anksto nepasidomėję apie pasirinktą šalį.

„Planavimas kelionėje ne tik padeda nepražiopsoti svarbiausių miesto objektų, bet ir sutaupyti. Jeigu iš anksto pasidomėtume, kur galima skaniai ir už prieinamą kainą pavalgyti, nedarytume vienos didžiausių keliautojų klaidų – neitume vakarieniauti į patį pirmą pasitaikiusį restoraną.“

Neišsigąskite – detalaus plano rengti neverta. E. Pavlovas pataria paskaitinėti apie lankomiausius objektus, nakvynės vietą, pasidomėti, kur verta nueiti pavalgyti ar kokių lauktuvių ieškoti.

„Kol dar neišvykote, panaršykite internete, paskaitinėkite kelionių gidus. Informacijos apie svečių šalių maistą galima rasti kelionių tinklaraščiuose, – sakė patyręs keliautojas. – O jeigu jau nuvykote ir reikia skubių sprendimų, parsisiųskite turizmo programėlę į savo telefoną: kone kiekviename mieste galima rasti mobiliųjų aplikacijų, panašių į „Going Local Berlin“ ar „Roma Travel Guide“. Šis virtualus miesto gidas greitai ir patogiai patars, kur skaniai pavalgyti ar ką įsimintino pamatyti už lankomiausių miesto objektų ribų.“

  1.  Kraunamės daiktus atsargai

Ruošiantis kelionei bene didžiausia dilema tampa bagažo turinys. Svarstymai, ar vieno ar kito daikto prireiks, dažnai jį įsidedame į  kelioninį krepšį.

„Šios dvejonės dažniausiai aplanko kraunantis lagaminą. Jeigu išsiruošėte poilsiauti šiltuose kraštuose, neapsieisite be lengvų ir laisvų vasariškų drabužių, o pažintinėje kelionėje svarbiausia – patogumas. Orų prognozėmis geriausia pasidomėti likus 4-7 dienoms iki išvykos – prireikus suspėsite pakeisti bagažo turinį“, – patarimais dalinosi E. Pavlovas.

O besiruošiantiems į ilgesnę kelionę, keliautojas pataria iš anksto pasidaryti būtiniausių daiktų sąrašą. Artėjant išvykai, karts nuo karto peržvelkite jį, išbraukite daiktus, be kurių kelionėje apsieisite – tokiu būdu sąraše liks tik būtiniausi daiktai, o galbūt atsiras net ir laisvos vietos lagamine.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment