Kelionių draudimas

Savarankiškai planuodami keliones pasirūpina ir bagažo ir nenumatytų išlaidų draudimu.

Šalies draudimo rinkos lyderis „Lietuvos draudimas”, analizuodamas keliaujančiųjų draudimo įpročius pastebi, kad keliautojai vis dažniau kelionės maršrutą imasi planuoti savarankiškai. Patys besirūpindami skrydžių bilietais, viešbučiais ir pervežimais, keliautojai dažniau pasirūpina ir apsauga nuo neplanuotų išlaidų nutrūkus kelionei, vėluojant skrydžiui, dingus bagažui.

Bendros kelionių draudimo tendencijos nesikeičia pastaruosius ketverius metus: kompleksinių kelionių draudimo polisų klientai įsigyja maždaug tiek pat. Tačiau pastaruoju metu kompleksinius kelionių draudimus įsigyjantys keliautojai pusantro karto dažniau pasirenka ir apsaugą nuo kelionėje vėluojančio arba prarasto bagažo ir kitų nenumatytų išlaidų.

„Pastebėjome, kad susiruošę atostogauti ar keliaujantys į užsienį mūsų klientai dažniau renkasi ne tik populiariausią medicininių išlaidų ar nelaimingų atsitikimų draudimą, bet ir labiau ėmė rūpintis bagažo saugumu ar tuo, kokią žalą patirs, jei vėluos skrydis, teks įsigyti kitus bilietus, laikinai apsistoti nenumatytoje vietoje ir panašiai. Štai bagažo ir kitų nenumatytų nuostolių draudimo populiarumas šiemet išaugo net 44 proc. Populiarėjant tendencijai, kai žmonės keliones planuoja patys ir kelionės maršrutą dėlioja savarankiškai, vienas vėluojantis skrydis gali tapti paties poilsiautojo galvos skausmu, kai sugriūna visa tolimesnė kelionė”, – sako „Lietuvos draudimo” Asmens žalų skyriaus vadovas Jonas Stasinas.

Draudikai pastebi, kad 2011 metais dvigubai išaugo įvykių skaičius, kai keliautojams buvo atlyginti nuostoliai būtent dėl vėluojančių skrydžių, nutrūkusios kelionės, naujų skrydžių bilietų rezervavimo ar keitimo ir kitų panašių atvejų. Vidutiniškai pernai vienam keliautojui „Lietuvos draudimas” dėl šių priežasčių išmokėjo 1100 litų, panašios tendencijos ir šiemet.

Keliautojų nuostoliai dėl ligų užsienyje – milijonas per metus

„Lietuvos draudimas” pernai užregistravo daugiau nei pusę tūkstančio žalų, ištikusių bendrovės klientus svečiuojantis užsienio šalyse. „Nelaimingų” lietuviams šalių sąraše pernai – 59 valstybės. Brangiausia gydymui šalimi tradiciškai išlieka JAV – savo klientams, nukentėjusiems šioje šalyje, „Lietuvos draudimas” išmokėjo vidutiniškai po daugiau nei 5000 litų. Pigiausiai keliaujant susirgusių lietuvių gydymas kainuoja Rusijoje bei kitose Rytų šalyse (vidutinė atlyginto nuostolio suma – 800 litų). Dažniausiai mūsų tautiečiai pagalbos kreipėsi Vokietijoje, Turkijoje ir Egipte.

„Pastaruoju metu į gydytojus užsienyje kreipiamasi dėl alergijos, apsinuodijimo maistu šiltųjų kraštų kurortuose, peršalimo ligų. Šie negalavimai – tradiciniai, jie dažniausiai gadina atostogas mūsų keliautojams”, – komentuoja Jonas Stasinas.

Pasimetęs, dingęs ar vėluojantis bagažas vidutiniškai „Lietuvos draudimo” klientams kainuoja 650 litų, didžiausios sumos išmokamos padengti medicinines išlaidas – vidutiniškai 1800 litų, nelaimingų atsitikimų draudimo vidutinė išmoka – 715 litų.

Per 2011 metus „Lietuvos draudimo” specialistams teko 16 kartų organizuoti ypač sunkios būklės asmenų repatriaciją – pervežimą tolimesniam gydymui į Lietuvą. Už tokią kelionę vidutiniškai išmokėta 7000 litų.

„Lietuvos draudimas” yra seniausia ir didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė. „Lietuvos draudimas” per metus aptarnauja daugiau nei pusę milijono privačių ir verslo klientų. „Lietuvos draudimas” priklauso vienai didžiausių draudimo grupių RSA, teikiančiai draudimo paslaugas 140 šalių ir aptarnaujančiai apie 20 mln. klientų visame pasaulyje.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment