Vilniuje startuoja dalinimosi automobiliu paslauga

Nuo šios savaitės Vilniuje veikiančios įmonės ir gyventojai jau gali pradėti naudotis visame pasaulyje populiaria dalinimosi automobiliu (car sharing) paslauga. Sostinėje startuojanti „CityBee“ paslauga įmonėms padės sumažinti transporto išlaidas, o miestiečiams užtikrins patogų judėjimą ir padės išvengti nuosavo automobilio rūpesčių.

Dalinimosi automobiliu paslauga „CityBee“ suteikia galimybę visą parą naudotis strateginėse miesto vietose stovinčiais automobiliais, prieš tai užsiregistravus www.citybee.lt ir rezervavus laiką svetainėje arba telefonu. Pirmosios aikštelės, kuriose galima pasiimti „CityBee“ automobilius, pradeda veikti prie Vilniaus miesto savivaldybės, prie verslo centrų „Vilniaus verslo uostas“, „Verslo trikampis“, „Ozas“ ir „Vilbra“.

„CityBee“ vadovo Aurimo Drūčio teigimu, šios paslaugos idėja kilo įvertinus didelį jos populiarumą kituose Europos miestuose, kur dalinimasis automobiliu pakeičia savų arba tarnybinių automobilių naudojimą, mažina spūstis, parkavimo vietų trūkumą, taip pat yra patogi miestų svečiams bei ekologiška. Tikimasi, jog ši paslauga tokio pačio populiarumo netrukus sulauks ir Lietuvoje.

„Ypač didelę naujosios paslaugos naudą turėtų pajusti šalies įmonės, kurioms naudojimasis „CityBee” paslauga suteiks galimybę sutaupyti laiko ir pinigų, išvengiant su automobilių išlaikymu susijusių išlaidų bei nepatogumų”, – sako A. Drūtys.

Jo teigimu, naujoji paslauga bus naudinga ne tik įmonėms, bet ir privatiems asmenims, laikinai ar visai neturintiems nuosavo automobilio, tačiau norintiems skubiai sutvarkyti reikalus. „Ilgainiui greitą ir taupų judėjimą mieste užtikrinančia dalinimosi automobiliu paslauga besinaudojantys miestiečiai turėtų įsitikinti, jog ji gali pakeisti antruosius arba net vienintelius šeimos automobilius”, – sako „CityBee” vadovas.

Didelis susidomėjimas „CityBee” paslauga jaučiamas nuo pat pradžios – nors paslauga dar tik startuoja, tačiau per pirmąsias porą dienų užsiregistravo daugiau nei 130 šios paslaugos vartotojų.

A. Drūčio teigimu, tikimasi, jog dėl itin patrauklios kainos bei patogumo ši paslauga ilgainiui taps populiaresnė ir už taksi paslaugas. Visą dalinimosi automobiliu paslaugos kainą sudarys automobilio nuomos kainos (1 Lt/val.) ir kainos už nuvažiuotų kilometrų kiekį (1 Lt/km) suma, į kurią bus įskaičiuota ir kuro kaina. Pavyzdžiui, darbo dieną per tris valandas mieste 30 km nuvažiavęs klientas už paslaugą mokės 33 litus. Ne darbo valandomis bei savaitgaliais valandos įkainiams bus taikomos specialios kainos.

Keturiose strateginėse vietose su 38 mažo ir vidutinio dydžio automobiliais startuojantį „CityBee“ projektą iki šių metų pabaigos planuojama išplėsti iki 12 aikštelių ir 100 automobilių, plečiant ir automobilių gamą – pvz., mažaisiais komerciniais automobiliais. Rudenį planuojama, jog paslauga turėtų startuoti Kaune, o nuo 2013 metų – ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose.

Dalinimosi automobiliu paslaugą „CityBee„ Lietuvoje pristatanti tarptautinė įmonių grupė“Modus grupė” vykdo veiklą automobilių prekybos ir techninio aptarnavimo, nekilnojamojo turto vystymo, automobilių stovėjimo aikštelių valdymo ir energetikos srityse. Įmonių grupė valdo 25 įmones Baltijos šalyse ir Baltarusijoje.

Panašūs straipsniai

Leave a Comment